Sokak Köpekleri Için Yemek Önerisi?

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
23 Ocak 2021
Mesajlar
133
Tepkime puanı
65
Puanları
28
Konum
Kahramanmaraş
Bizim mahalledeki köpeklere mama aldım pek sevmediler.Ayrıca kuru mamanın zararları üzerine belgesel izledim.Onlara ne verebilirim?(Allah rızası için çıkıp da et suyuna ekmek demeyin :) )
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
@Elif çomruk, hanım aldığınız mama nedir? Et suyu ile ekmek verenler varmıymış? Ben yeni duyuyorum :) Genel de tavuk ile ekmeği tencerede çevirip öyle veriyorum bayağı da uzun gidiyor.
 

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
1,679
Çözümler
23
Tepkime puanı
898
Puanları
113
Konum
İzmir
Sokaktaki hayvanlar için ne yazık ki evde hazırlayacağınız yiyecek kuru mamanın yerini tutmayacaktır (cok sayıda hayvandan bahsediyorum)

kuru mamalar genel olarak vitamin vb. ihtiyaclara yönelik oldugundan kaynaklı sokaktaki hayvanları daha dinç tutar, ev yemeğini cok sayıda hayvana eşit ve takipli yediremeyecegınız için ve bozulma süreci hızlı olacagından adil bir tüketim saglamak cok zor.

Klasikler et suyuna ekmek, ki zaten biliyorsunuz :) makarnaya et suyu ya da bulyon ya da yumurta ile makarna / pilav verebilirsiniz.

Eğer hayvan sayısı az ise sebzeli ve tavuklu birkaç kolay tarifte verebilirim, ancak cok hayvan için bütçeyi zorlayıcı olur.