Sokak Kopeginde halsizlik

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Ananimus

Hayvansever
Kus Dostu
Iyi gunler hepinize. 2 gundur bir sokak kopegi apartmanimizin bahcesinde halsiz bir sekilde oturuyor ve ben biraz endiselendim hastaligi varsa belki yardim edebilirim diye.
En basta yemek goturmeye calistim yemedi agzina vermeye calisinda kafasini cekti. Belirtileri sunlar;
Halsizlik, burun akintisi,gozleri kirmizi, duzensiz nefes alisi
Veterineri aramaya calistik ama gelip alamayacaklarini soylediler ve elimizde herhangi bir tasima araci olmadigi icin belki yardim edebiliriz diye dusunduk.

Hangi hastalik ve biliniyorsa tedavisi var mi?
Cevaplariniz icin simdiden tesekkur ederim.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
köpeğin oturması yatması çok normal halsizlik olmayabilir. yemek yedirmeye çalıştığınızda yememesi kafasını çevirmesi de halsizlikle ilgili değil o şekilde köpeğe yedirmeye çalışmayın,
yemeği onun görmediği yere bırakıp gidin, köpeğin etki alanının içine yemek bırakmayın. o kokusunu 300 metre öteden alabilecek buruna sahip, aç olursa mutlaka kokudan onu bulur ve gider yer. muhtemelen köpek aç değil.
burun akıntısı aşırı mı bilmiyorum ama köpeklerin burnundan sıvı akabilir fazla ıslak olabiliyor.
gözleri ve nefes alışı konusunda bir fikrim yok.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Gözlerinin fotoğrafını atabilir misiniz? Bulunduğunuz bölge sıcaksa, köpek yaşlıysa hareket etmek istememesi normaldir. Nefes alış verişini dinlemeden bir şey söylemek çok mümkün değil ancak size düzensiz gibi geliyor olabilir.
Devamlı biri tarafından besleniyorsa sizin verdiğiniz besini tüketmek istemiyor olabilir.