Sokak Köpeği Sahiplenmek?

Elif çomruk

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
23 Ocak 2021
Mesajlar
133
Tepkime puanı
65
Puanları
28
Konum
Kahramanmaraş
Merhabalar.Bir tane sokak köpeğimiz var golden kırmasına benziyor.Belki onu sahiplenebiliriz ama bazı sıkıntılar var.İlk olarak köpek yetişkin ve ara sıra arkadaşılarının yanına gidiyor.Eve alırsam hiç görüşemezler.Gezdirirken yanlarına götürsem olur mu?Bir de köpek küpeli ve çipli.Barınağı arayıp sahiplendiğimizi söylemeli miyiz?Cevaplarınızı bekliyorum.
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,317
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Köpek mikroçipte belediyeye ait göründüğünden sahiplendiğinizde bilgilerin değiştirilmesi için barınağa danışmanız gerekebilir. Küpeyi herhangi bir klinikte çıkartabiliyorsunuz bildiğimiz kadarıyla, yine de barınağı arayıp sormanızda fayda var.
Eğer köpek sokağa alışmış ve sokakta mutlu bir köpekse evde beslemeniz onu mutsuz edebilir. Sahiplenme işlemlerini tamamen gerçekleştirmeden önce birkaç gün evinizde misafir edip davranışlarını gözlemlemenizi tavsiye ederim. Devamlı dışarı çıkmak ve eve girmek istemiyorsa sokakta kalması onun için daha iyi olacaktır. Soğuk havalarda üşümemesi için evinizin önüne köpek kulübesi yapabilir veya belediyeden rica edebilirsiniz.
 

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
1,675
Çözümler
23
Tepkime puanı
895
Puanları
113
Konum
İzmir
Sokaktaki büyük ırk köpeklerin alıştıgını biliyorum fakat diğer köpeklere göre daha cok gezdirilmek istiyorlarmış.

özlüyorlar herhalde.
 

Benzer konular