Sokak Köpeği Için Protez

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arestrick

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba ben küçük bir ilçede yaşıyorum sonradan sokağa atılmış bir wolf dog gördüm mahallemde. sağ ön ayağı ve bacağını maalesef kaybetmiş yaşadığım yerde "veteriner" diye anılan tek bildiği ineğe koyuna iğne yapmak olan ömründe bir sokak hayvanına dahi yardım etmemiş bu işi ticarete dökmüş varlıklar var dolayısıyla bir veterinerimiz olmadığı için onunla ilgilenicek bir hekim vs yok. bu dostumuz bacağını gövdesine kadar kaybetmiş onun için birşryler yapmak istiyorum bu durumdayken ona protez bacak yaptırabilir miyim en azından rahat hareket etmesini sağlıyıcak bir çözüm bulabilirmiyim yardım eden herkese teşekkür ederim.

Furkan

Yönetici
Kopek Dostu
Merhabalar.
Hayvanlara protez yapan birkaç firma/kişi vardı diye biliyorum. Biraz araştırıp tekrar size yazacağım.

Lakin sokakta yaşayan bir köpeğe protez takmak ne kadar doğru olur emin değilim. Dışarıda yaşadığı için hayatını olumsuz yönde etkiler mi, daha rahat olur mu olmaz mı araştırmak/düşünmek lazım.

Arestrick

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar.
Hayvanlara protez yapan birkaç firma/kişi vardı diye biliyorum. Biraz araştırıp tekrar size yazacağım.

Lakin sokakta yaşayan bir köpeğe protez takmak ne kadar doğru olur emin değilim. Dışarıda yaşadığı için hayatını olumsuz yönde etkiler mi, daha rahat olur mu olmaz mı araştırmak/düşünmek lazım
Öncelikle ilginiz için teşekkür ederim lakin bence hayatını kolaylaştırmak açısından farklı hayvanlarca ve keni kendine çıkmayacak şekilde bir protez tasarlanırsa bence çok güzel olucaktır

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Protez bacaklar düzenli bakım ve kontrol gerektiriyor. Protezin cıkartılıp hayvanın bacagının arada rahat ve serbest bırakılması gerekıyor.

Sokak hayvanı için buna uygun protez yok diye biliyorum.

Konya'da var mı bılmyıorum ancak gönüllü kuruluslar öncelık olarak bu engellı canlara yuva acıyor. Haytap tarzı kurumlar var mı şehrinizde araştırın bence