Sokak Kedilerini Beslemek

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese selam olsun güzel insanlar, sizlerle birlikte güzel bir konuya değinmek istiyorum. sokak kedilerini nasıl besliyorsunuz?

sokak kedilerini beslemek için maliyeti en uygun olan ve en lezzetli yemek çeşitlerini nasıl hazırlıyorsunuz? bu konuda sizlerin fikirlerini almak istiyorum, aynı zamanda böylece birbirimize de yardımcı olacağımızı düşünüyorum bu şekilde. evet yeniden asıl sorumuza gelelim ve sokak kedilerini nasıl besliyorsunuz?

destanhbf

Hayvansever
değerli hayvansever dostum. sokak canlarına genelde kuru mama veriyoruz ama bazen kasaplardan et tavuk ciğer alıyoruz onları büyük kazanlarda pişirip içine ekmek de atıyoruz ufak parçalar halinde. doyuruc olsun diye. sonra da köpük kablara plastik kablara koyarak sokaklarda koyabildiğimiz her yere ulaşabildiğimiz her cana ulaşmaya çalışıyoruz. genelde bölge bölge yapıyoruz. her bölgede canlıları beslediğimiz alanlar standart yerler. ve besleme alanında oluyor baktığımız canlar. yani o bölgelere yakın oluyorlar bizler de onları yemek için çağırıyoruz. bu şekilde diyebilirim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ciğer, taşlık, çorbalık tavuk, felix yaş mama. Bizimkiler kuru mama makarna ekmek vs. asla yemiyorlar. Çoğu üniversite öğrencilerinin geride bıraktıkları kediler ve çoğu kaliteli beslenmiş zamanında. Sosis, salam bile yemezler ama siz makarnayla karıştırırsanız daha çok kedi doyar. Bir paket ciğere ortalama 5 ked, doyuruyorum. Makarnayla karıştırsam sayı çok daha fazla olur.
Değinmek istediğim en önemli nokta, dostluk mamalarından almayın çünkü koklamıyorlar bile olduğu gibi çöpe gidiyor.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim yüreğinize sağlık, fakat sokakta yaşayan bir kediye salam ve sosis verilmesi ne kadar doğru? insan üzerinde dahi olumsuz etkileri olan bir ürün diyebiliyorum bu konuda fikirleriniz neler?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tabiki yanlış ancak her yerde her an kedi maması veya ciğer tarzı bir ürün bulmak mümkün olmayabiliyor. Ciddi anlamda besine ihtiyacı olan veya o an aç gördüğünüz bir kediye vermek de ölümcül değildir. Sadece tüylerde biraz dökülme yapıyor düzenli verilmediği sürece de iç parazit gibi hastalıklara yol açmaz

Kerems1

Hayvansever
Kus Dostu
Tavuklu mama alıyorum sokaktaki hayvanlar iştahla yiyor :D

Misgene07

Hayvansever
Hayvansever bir kasapla anlaşın ve Size destek olsun. Atacağı etleri ciğerleri falan Size versin. Zaten etlerin reyon ömrü kısa olduğundan ve bazı parçaları satmadiklarindan gerçekten Hayvansever birisi ise Size destek olmak isteyecektir. Bana bir kasap 5 Kilo akciğer verdi onu hasladim güzelce dogradim bayat ekmekler ile harmanlayip biraz da cigerin suyundan koyup köpük kaplar paylastirdim ve buyuk bir mahalledeki kediler 5 gece doydular. Böyle bir şey yapamiyorsaniz kuru mama almanızı tavsiye ederim. Hesapladim ve 15 kg lik mamalarin tavuk cigerinden ya da diger sakatatlardan daha ekonomik olduğu kanaatindeyim. En azindan daha uzun süre gidiyor.

Misgene07

Hayvansever
bilgilendirmeler için çok teşekkür ederim yüreğinize sağlık, fakat sokakta yaşayan bir kediye salam ve sosis verilmesi ne kadar doğru? insan üzerinde dahi olumsuz etkileri olan bir ürün diyebiliyorum bu konuda fikirleriniz neler?
Salam sosis kesinlikle tavsiye etmem. Salam sosis ve süt felaket iç parazit yapıyor. Kediler çok seviyor ama onlar da biz gibi. İnsanlar için de böyle değil midir lezzetli şeyler sağlıksız olur. Mesela patates kızartması her çocuk bayılır ama maalesef çok da saglikli degildir 😊 Ha illa sosis salam verecekseniz mutlaka pişirin ve öyle verin.

Ayşee

Hayvansever
Kedi Dostu
Salam sosis sadece haşlarsam veririm ama genelde temizmamadan mama alıp dağıtıyorum. Bazen de çorbalık tavuk haşlayıp makarna ile beraber veririm

dilasirvan

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben genelde tavuk veriyorum haşlanmış ekmekle karıştırarak. Kapıma alışıp gelenler için de yumurta ekliyorum ama cabuk bozulduğu içib sokağa bırakmıyorum. Bazen de ciğer&göğüs karışık. Kuru mama herkes koyuyor çünkü sokakta bem de ek besib veriyorum:)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Salam sosis sadece haşlarsam veririm ama genelde temizmamadan mama alıp dağıtıyorum. Bazen de çorbalık tavuk haşlayıp makarna ile beraber veririm
Temizmama da satılan mamaların neredeyse hepsi çok kötü ve içerisinde elle tutulur bir şey bulunmayan mamalar. Vermenizi tavsiye etmem.

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
Arkadaşlar bulunduğum şehirde malesef hayvan sever yok denecek gibi az .. genelde tavuk kirntisinı etlerini ayakla hasla iicine ekmek iyice karıştırın bayılıyorlar buna . Bide tavuk suyuna makarna hem ucuz hem iyi . Ve tabi mama . ama canlar o kadr aç ki .biz malesef tek başımıza hepsine ... cabalaiyoruz. Yetemiyoruz .ama asla vazgeçmek yok çünkü onlar .bize Rabbim in. Emaneti ..biz malesef tel başımıza hepsini görüp yetisemiyoruz..lütfen 1 kap su 1kap mama

destanhbf

Hayvansever
Arkadaşlar bulunduğum şehirde malesef hayvan sever yok denecek gibi az .. genelde tavuk kirntisinı etlerini ayakla hasla iicine ekmek iyice karıştırın bayılıyorlar buna . Bide tavuk suyuna makarna hem ucuz hem iyi . Ve tabi mama . ama canlar o kadr aç ki .biz malesef tek başımıza hepsine ... cabalaiyoruz. Yetemiyoruz .ama asla vazgeçmek yok çünkü onlar .bize Rabbim in. Emaneti ..biz malesef tel başımıza hepsini görüp yetisemiyoruz..lütfen 1 kap su 1kap mama
sizi çok iyi anlıyoruz. hemen hemen hepimizde durum bu şekilde. hayvan severlerin olmamasını geçtim. birde hayvanlara yardım eden kişilere karşı ayrı bir tepki mevcut insanlarda.bu ön yargıların kırılması gerek.

Ebru Güzelyurt

Hayvansever
sizi çok iyi anlıyoruz. hemen hemen hepimizde durum bu şekilde. hayvan severlerin olmamasını geçtim. birde hayvanlara yardım eden kişilere karşı ayrı bir tepki mevcut insanlarda.bu ön yargıların kırılması gerek.
Aynnen öyle .ön yargılı olma insan oğlu ..merhamet et vijdan ...ki engel olanlar tepki gösterenler onları dinlemiyoruz rabbim güç verdikce yaşatmaya ilgilenmeye devam edecez ..😉