Sokak Hayvanlarına Bir Kap Su, Bir Kap Yemek!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli hayvansever dostlarım merhabalar, yakın zaman içerisinde "Bir Kap" projemi bulacağım sponsor ile hayata geçireceğim.

Bildiğiniz üzere yaz mevsimi geldi ve yaz dönemleri binlerce/milyonlarca sokak hayvanı için çok zor geçiyor. Kendi emeğimizle dahi uğraşıp (kola şişeleri, kova vb.) koyduğumuz kapları bile bazı insanlar elleri, ayakları ile yok ediyorlar!

Sponsorumuzu bulduktan sonra su/yemek kaplarını sitemiz üzerinden dağıtacağım (ücretsiz). Sponsorumuz kabul eder ise kargo ücretini karşılamasını isteyeceğim, eğer kabul etmez ise kapları olan kişinin ödemesini isteyeceğiz. Her hayvansever 5 adet su/yemek kaplarından alabilme seçeneği sunacağız.

Şu an sokakta kirli bir kedi görüyorsanız eğer muhtemelen ya susuz kalmıştır, ya da ciddi bir rahatsızlığı vardır. Bu nedenle elimizden geldiği kadar bu canları susuz ve yemeksiz bırakmayalım. Bunun için çalışmalar yürütmeye odaklandım, alternatif fikirleriniz var ise yorumda belirtebilirsiniz. Ayrıca bununla ilgili sosyal sorumluluk adına verilen görselleri de aşağıda paylaşıyorum.

347

348

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Toplu bir şekilde mama alınıp 100 gramlık poşetlerde dağıtılabilir. Aç da kalmamış olurlar bu şekilde. Dostluk mamalarından bahsetmiyorum tabii faydadan çok zararı olduğu için

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, öyle ama 100 gramlık mamaları poşetler halinde bulunduğumuz illerde dağıtmalıyız bence, kargo ile olacak iş değil. Kargo ile olursa eğer en az bir kilogramlık mamalar olur düşüncesindeyim.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok güzel fikir ben hipodromda yürüyüş yapıyorum eminim bu senede yeni bebekler ortalıkta olacak orada. Şirinyer bölgesinde ulaşabildiğim noktalara ben en sevdiğim şeyi yaparak yürüyerek dağıtım sağlayabilirim. Çok sıcaklara kalmadan bu fikir hayata geçerse süper olur. Canlar için elimden geleni yaparım. Kapları ayak bastığım belirli noktalara bırakırım.

Yusuf

Hayvansever
Kus Dostu
Bunu iyi düşünmüşsün hoşuma gitti bahçemde var zaten yeterince ama benim güvercinlerin bir numaralı düşmanı bu kediler onlara nasıl çare bulmam lazım?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bunu iyi düşünmüşsün hoşuma gitti bahçemde var zaten yeterince ama benim güvercinlerin bir numaralı düşmanı bu kediler onlara nasıl çare bulmam lazım?
Bunun için ayrı bir başlık açmanız daha sağlıklı olur böylece daha çok kişiye ulaşırsınız.