Sokak hayvanları için hangi marka yem uygundur ?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

peakyblinderss

Hayvansever
Diger Dostu
15 Kg'lik yemlerden almak istiyorum internetten fakat bütçem yetmediği için kedilere ayrı köpeklere ayrı çuvalla yem alamıyorum. Sokağa dökerim isteyen yesin artık. Fakat çok kötü bir yem alıp sağlıklarını bozmak veya zorla yedirmek istemiyorum hayvanlara, bana hangi mamayı önerirsiniz ? Eğer aynı fiyata kediye ayrı köpeğe ayrı yem alabilirsem mesela 9 kg köpek, 6 kg kedi maması şeklinde de olur, kedi mamasını yerden yükseğe koyarım köpekler ulaşamaz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Ortalama bütçenizi öğrenebilir miyim?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Googleye 15 KG Köpek maması yazdığımda 50-70 TL'ye kadar mamalar çıkıyor. Benim de bütçem o kadar. Ne kadar ucuz olursa o kadar köpek doyar düşüncesindeyim. Pahalı mama alacağıma zaten 10 Kg ciğer alırım.
Bahsettiğiniz mamalar ancak orman beslemesinde veya gerçekten aç canlılar için ancak kullanılabilecek mamalar. Mama vereceğiniz köpeklerin bu mamaları yememe olasılığı çok yüksek. Onun yerine size bi' mama tarifi vereyim, ne paranızı çöpten farksız mamalara yatırın ne de yüksek fiyata az mama sahibi olmuş olun.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mama tarifi:
Tavuk ciğeri 1 kilo (12 tl)
Makarna 2 paket (3,20 tl)
Çorbalık tavuk 1 kilo (5tl)
4 adet et suyu bulyon (paket 1,50 tl)
Varsa kuru ekmek
Önce makarnayı haşlıyorsunuz. Ciğerleri küçük paçalara ayırıyorsunuz. Pişen makarna suyuna bulyonları atıp makarnanın et aromasını çekerek daha yenebilir hâle gelmesine yardımcı oluyorsunuz. Makarna tamamen piştikten sonra suyunu tamamen boşaltmadan daha büyük bir tencereye aktararak içerisine çorbalık tavuk ve ciğeri katıyorsunuz. Yaptığınız mamayı biraz soğumaya bıraktıktan sonra isteğe bağlı olarak ekmekleri doğrayıp kaplara koyup dağıtıyorsunuz. Kaplara doldururken suyunu da koymayı unutmayın çünkü suyunu da çok seviyorlar. Yapması ortalama 25dk. Ortalama 4 köpek ve 6 kedi doyabiliyor.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, yine desteğinizi hiç esirgemiyorsunuz :) bende not alıyorum bu tarifi, teşekkür ederim

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bahsettiğiniz ücrete satılan birkaç markayı daha inceledim. Mamaların içerisinde ortalama %18 protein bulunuyor. Kaliteli bir köpek mamasında bulunması gereken protein miktarı %28-30 civarı. Size önerebileceğim markalar ise bunlar:
  1. Reflex Plus
  2. Friskies Active
  3. BonaCibo
  4. La Vital

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
İyiden kötüye doğru sırasıyla
Screenshot_20191026-190652_Instagram.jpg

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Aaa... İçeriğine göre ayrıntılı anlatıyordu halbuki. Size göre ilk 5te hangi markalar var sokak hayvanları için?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
  1. Friskies
  2. Bonacibo
  3. Whiskas
  4. Reflex
  5. ,Happycat
  6. La Vital
En olumlu sonuçları bu mamalardan alıyoruz eğer almak isterseniz Reflex'i kuru mamadan ziyade ödül maması, yaş mama olarak tavsiye ederim.
Hem tercih edilme oranları hem fiyatları hem de içerikleri sokak kedisine yetecek nitelikte oluyor. Besleme maması olarak en pozitif yorumları da hep bu mamalardan aldığım için sıralamayı bu şekilde yapıyorum. Bu mamaları ev kedisine kullanan kişi sayısı da oldukça fazla oluyor.
Şahsen kuru mama kullanmıyorum ancak mecbur kaldığımda Friskies veya Whiskas alıyorum.

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Maddi durumunuz yetersizse:
Mito,
Micho,
Enjoy

Maddi durumunuz yeterliyse:
Whiskas,
Reflex,
Bonacibo

peakyblinderss

Hayvansever
Diger Dostu
Migrosun sitesinde nasıl 1 KG CİĞER sadece 5 TL olabilir ? Normal bildiğimiz tavuk ciğeri değil mi bunlar, çünkü kasapta 15 TL de.

Moderatör tarafında düzenlendi: