Sizce Anlattığım Kediyi Sahiplenmeli Miyim

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pumpkin

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar herkese selamlar, 2-3 gün önce kütüphaneye gittiğimde bir kedi gördüm. O da beni gördüğünde şeytan görmüş gibi kaçtı oranın çalışanlarına sorduğumda" 8-9 aydır burada bizden bile hala kaçıyor tüm öğrenci arkadaşlardan da aynı şekilde burada mamasını yiyor bazen dışarı çıkıyor dışarda arkadaşları var " cevabını aldım. Kedi insanlardan çok korkuyor fakat sürekli orada kalıyor mama yemek için eğer istersem o kediyi evime götürebileceğimi, sahiplenebileceğimi söylediler. Sizce arkadasları olan, maması vs verilen, sürekli yaşadığı bir yeri olan bir kediyi sahiplenmek doğru mu ona iyilik yapıyorken kötülük yapıyor olur muyum? evime alışır mı yoksa strese girip alışmaz mutsuz mu olur?
Bütün düşüncelere açığım herkese teşekkür ederim :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinin şartları iyi duruyor, ayrıca 1 yaş ve üstü sanırım.

Tabi evde yaşamanın vereceği rahatlık başka, hayatı cok daha iyi olur ama ben olsam kedi sahiplenmek istiyorsanız ya evde yaşayıp sokağa atılma riski olan bir kedi almanız ya da sokaktan yavru kedi sahiplenmeniz daha hoş olur

Pumpkin

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinin şartları iyi duruyor, ayrıca 1 yaş ve üstü sanırım.

Tabi evde yaşamanın vereceği rahatlık başka, hayatı cok daha iyi olur ama ben olsam kedi sahiplenmek istiyorsanız ya evde yaşayıp sokağa atılma riski olan bir kedi almanız ya da sokaktan yavru kedi sahiplenmeniz daha hoş olur
Kedinin hep önünde maması oluyor sadece yaşadığı yer sürekli insanlar girip çıktığı için hepsinden ürküyor ve bu durum beni onu sahiplenmek istememe itiyor, bir de şöyle bir durum var oradan bir kedinin sahiplenilmesi demek başka bir sokak hayvanının onun yerine geçmesi demek düşünüyorum da belki insanlara adapte olabilecek bir kedi gelir gibi. Belki de yanlış düşünüyorumdur :/

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedinin hep önünde maması oluyor sadece yaşadığı yer sürekli insanlar girip çıktığı için hepsinden ürküyor ve bu durum beni onu sahiplenmek istememe itiyor, bir de şöyle bir durum var oradan bir kedinin sahiplenilmesi demek başka bir sokak hayvanının onun yerine geçmesi demek düşünüyorum da belki insanlara adapte olabilecek bir kedi gelir gibi. Belki de yanlış düşünüyorumdur :/

O dediğinizin de ihtimali var ama olmayabilir de.

Açıkçası size ne kadar farklı tavsiye vermiş olsam da hayvan sahiplenmek hayvan bakmak değil aile olmak anlamına geldiğini düşündüğümden dolayı, sahiplenecek kişinin istediği hayvanı alabiliyor olmasını savunurum.

Yani cins kediye yakınlık duyuyorsa cins kedi alabilir, tekir seviyorsa tekir. Kimse kimseyi bu konuda sorgulayamaz. arkadaşınızı eşinizi bile seciyorken 15 senenizi geçireceğiniz hayvanı secmek en doğal hakkımız.

Anladıgım kadarıyla siz gördüğünüz bu kediye bir sempati duymuşsunuz, bu nedenle diğer etkenleri boşverip kediyi sahiplenmeniz sizin ve onun için iyi olacaktır. Alın evi olsun ufaklıgın :)

Pumpkin

Hayvansever
Kedi Dostu
O dediğinizin de ihtimali var ama olmayabilir de.

Açıkçası size ne kadar farklı tavsiye vermiş olsam da hayvan sahiplenmek hayvan bakmak değil aile olmak anlamına geldiğini düşündüğümden dolayı, sahiplenecek kişinin istediği hayvanı alabiliyor olmasını savunurum.

Yani cins kediye yakınlık duyuyorsa cins kedi alabilir, tekir seviyorsa tekir. Kimse kimseyi bu konuda sorgulayamaz. arkadaşınızı eşinizi bile seciyorken 15 senenizi geçireceğiniz hayvanı secmek en doğal hakkımız.

Anladıgım kadarıyla siz gördüğünüz bu kediye bir sempati duymuşsunuz, bu nedenle diğer etkenleri boşverip kediyi sahiplenmeniz sizin ve onun için iyi olacaktır. Alın evi olsun ufaklıgın :)
Çok teşekkür ederim ben de sizinle aynı şekilde düşünüyorum :)

Az Önce veteriner hekimle görüştüm. " Eğer ürküyorsa evinizde daha dar bir alanda daha rahat edeceğini düşünüyorum fakat olur ya korktuğunuz gibi olur ben düşünmüyorum böyle bir şey olacağını ama olursa eğer 1-2 hafta mühlet tanıyın daha çok korkarsa o zaman onu aldığınız yere geri bırakırsınız "
Hekimin böyle demesi üzerine ben 1-2 hafta alışmasını sağlamak için gereken ne varsa hepsini yapacağım ve sahiplenmeye karar verdim :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sizin adınıza sevindim.

Alıstıgında bizimle tanıstırıp fotoğrafları paylaşırsınız umarm :) simdiden hayırlı olsun

Pumpkin

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederiz:) Yeter ki alışsın her türlü fotoğrafını paylaşırım kesinlikle 😅