Siyam kedisi için mama önerisi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Lamuarte

Hayvansever
Kedi Dostu
1 yaşındaki siyam kedimiz için bu zamana kadar damak zevkine uygun olsun diye çeşitli mamalar. denedik. Biraz hazım sorunu var ve fazla yemek yemiyor yaş mama olmadığı sürece. Ara ara kusuyor. Genelde de etli kedi mamalarını seviyor
Proplanın etlisini yiyordu
Royal canın senseble 33 aldık fazla sevmedi
Felix ve gourment gold'un etli yaş mamalarını çok seviyor

Şu anlık aklımdakiler bunlar. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit aklında herhangi bir mama önerisi var mı? Ne diyorsun?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yavruyken düzenli olarak yaş mama gibi yumuşak besinlerle beslendiyse sert besinlerden kaçınıyor olabilir. Hazımsızlık sorunu için probiyotik takviyesi yapmanızı ve kedinizin erişebileceği bir yere kedi çimi koymanızı öneririm. Ara sıra kefir ve yoğurt verebilirsiniz. Eğer kuru mamaya sıcak bakmıyorsa Happy Tail'i tavsiye edebilirim. Dilerseniz evde kendi mamanızı kendiniz de hazırlayabilirsiniz. Kuru mama kullanmak istiyorsanız bütçe aralığınızı söylerseniz ayrıca yardımcı olabilirim.

Lamuarte

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit belli bir bütçemiz yok. Ama uygun fiyatlı olursa tabiki daha iyi olur. Kedi çimi koyduk, hayvan 1 kere bile yüzüne bakmadı. Yerini de biliyordu oysa. Ayrıca öneriniz için teşekkür ederim. Happy tail'e bakacağım

cesurthecat

Hayvansever
Kedi Dostu
Kediler genelde yaş mama yiyince kuru mamadan uzaklaşıyorlar. Bunu bizde yaşıyoruz. Benim kedimde öyle. Haftada 1 veya 2 kere veriyorum. Ama ondan sonraki öğünlerinde kuru mamayı yemiyor. Onlara daha cazip geliyor. Kardeşimin kedisi de hassas sindirime sahip sık sık kusan bir kediydi. Bir sürü mama denedi. En son Sanabelle mama yaradı. Tavsiye ederim.