Sivrisinekler ile Aramdaki Samimiyetsizlik

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ciddi anlamda sıkıntı yaşatmaya başladılar, aynı oda içerisinde muhabbet kuşu ve ev içerisinde annemin kızım kedisi ile birlikte yaşadığımdan dolayı maalesef kimyasal ürün kullanamıyorum. (kedimiz arada gelip hiç beklenmedik anda yalayabiliyor)

Sivrisineklerin yemesine sesimi çıkartmıyorum, gelsinler adam akıllı yesinler ve gitsinler. Ama tam uykunun en güzel zamanı veya tam uykuya dalacağım zaman bir geliyorlar vızır vızır... arkadaş geliyorsun efendi gibi işini gör ve git, kan mı lazım? Sana ömründe göremeyeceğin kadar çok kan vereyim ama başımda vızırdama.

Aslında bu çakallar çok zekiler, kendilerini o kadar muhteşem kamufle ediyorlar ki; sabaha kadar onları aramakla geçiyor tüm gecem. Geçenlerde abartmadan söylüyorum 4 saat boyunca bir sivrisineği aradım ama yok, bulamadım. Tüm günü araç ışığı gören sincap gibi gözlerim açık gezdim. Fesleğenden tutunda, diğer alternatif çözümlere kadar hepsini denedim bu çakallar bana diş bilemişler resmen :)

İlker Gümüşoluk var instagramda severek takip ettiğim birisidir, onun videosunu hesabımda yayınladım da sizinle de paylaşayım. Daha iyi anlatım olmazdı :)

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik bey çok güldüm 😂😂 gerçekten çok büyük sıkıntınız var 😂

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Raidin fişe takılan modellerinden al. Zararı olmaz hayvanlara.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Bazı kan gruplarına daha fazla geliyor. Mesela benimkine. Tatile gidelim 4 kişi kalıyoruz misal kimseyi yemeyip beni yemesi çok enteresan. Geçen gün kızımı yemiş ama sivrisineklere karşı bir alerjisi olduğunu düşünüyorum acayip kızarıyor ve şişiyor. Bizim evin her yeri tel bir tek sürgülü balkon kapımda yok oraya da yaptırmayı planlıyorum bu gidişle kendimi geçtim çocuğumu yediğinde daha kötü oluyorum. Geçen akşam raid sıktım odaya ondan sonra uyuyabildik.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında Dünya’nın en tehlikeli hayvanı diyebiliriz sivrisinekler için, vızırdamasını geçtim kan taşıyorlar bu da hastalık demek maalesef. Gıcık oluyorum ben bu hayvanlara sevene saygı duyarım fakat bizim evde istediği kadar sevebilir 😀

empat

Hayvansever
Kedi Dostu
Şarjlı, elektronik sivrisinek öldürücü raketim var. O sinekler bende de çok fazla. Her gün en az 10-15 tane sinek öldürüyorum. Raketim sağolsun, sineklerin dedelerinin dedesine kadar meydan okuyorum. Hatta raketimin adını cızbız koydum. :) N11'den 30-50 TL arası gibi bir ücretle alabilirsiniz.

Miela

Hayvansever
Kedi Dostu
Hemen bakıyorum nasıl bir şey foto ekleme şansınız var mı bulunduğunuz yerdede bayağı varmış.