Tavsiye Siteye Üye Olurken SMS Doğrulamalı Yapalım Mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

RhemeHades

Hayvansever
Kopek Dostu
Şuan için böyle bir maliyete girilmemesi yönündeyim.

KingEray

Hayvansever
@KingEray , @HayvanSever Öncelikle değerli yorumlarınız için teşekkür ederiz. Kesinlikle doğru düşünüyorsunuz fakat atladığınız bir nokta var. Sitemiz yeni açıldı reklam çıkılıyor, gelişmeye çalışıyoruz ( Çekilişler yapıyoruz ) insanlar fazladan çekilişe katılmasını engellemek için böyle birşey düşünülmüş ve tam isabetli bir karardır, telefon numarası ile birşey yapamayız ( Türkiye'nin en büyük formu TC bilgilerini istiyor ) Bunuda belirteyim.

valla öyle konuştun ki site senin yada admin falan zannettim seni :D bu ne özgüven kanka

destanhbf

Hayvansever
Merhabalar, sitemizin gelişmesi için gelimden geleni hiçbir zaman esirgemiyorum. Tabii bu aldığım kararları tek başıma değil, sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çok büyük yerlere geleceğimizden hiçbir şüphem yok, ailemiz çok muhteşem büyümektedir. Bu büyümenin yanında elbette çok az da olsa çürük elmalar çıkacaktır. Aynı mail adresi ve aynı telefon numarası ile yeniden üye olmaması adına böyle bir önlem almayı düşünüyorum.

İletişim bilgileriniz bizim güvencemiz altına olacaktır. Kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır bu konuda içiniz rahat olsun ve bunu göz önüne alarak yorum yaparsanız çok mutlu olurum.

Özet: Üye olan kişiler telefon numaralarını girecekler ve telefonlarına gelen sms ile doğrulama yapacaklar sitemize.
merhaba tevfik hocam. bence sms uygulaması çok yerinde bir karar olmayacaktır. zira yukarda arkadaşımızda yazmış para kazanılan siteler bunu uyguluyor diye . çok doğru bir noktaya değinmiş. sms doğrulaması kişilerin hesabını ve bilgilerini güvene almak adına yapılan bir uygulamadır. ama biz burda bir şeyleri gizlemekten ziyade bildiklerimizi paylaşmak hedefindeyiz bildiğiniz üzere. nacizane fikrim şimdilik bu işlemin bekletilmesi üzerine. asla saygısızlık olarak algılanmasın. şimdiden teşekkür ederim. saygılar sevgiler.🖐

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Değerli dostlar, hiçbir site ile rekabet içerisine girmiyorum. Paylaşılan istatistikler 2004-2007 yılları arasında kurulmuş forum siteleri, benim anlatmak istediğim şey;

• Öncelikle yarışmalarda multi üyeliği önlemek.
• Bir diğer ikincisi ise, haftada bir mama düzenlersek eğer sadece yarışmamız başladı/başlıyor sms'i atmak.

Empati kurma konusunda iyi sayılırım. Benim gıcık olduğum şeyleri neden bir başkasına yapayım? Sürekli sms gönderen firmaları bende sevmiyorum. Gereksiz sms olmayacak, gerçekten önemli bilgi veren konular veya yarışma/çekiliş durumlarında haberdar olmanız için gönderilecek smsler olacak.

destanhbf

Hayvansever
Değerli dostlar, hiçbir site ile rekabet içerisine girmiyorum. Paylaşılan istatistikler 2004-2007 yılları arasında kurulmuş forum siteleri, benim anlatmak istediğim şey;

• Öncelikle yarışmalarda multi üyeliği önlemek.
• Bir diğer ikincisi ise, haftada bir mama düzenlersek eğer sadece yarışmamız başladı/başlıyor sms'i atmak.

Empati kurma konusunda iyi sayılırım. Benim gıcık olduğum şeyleri neden bir başkasına yapayım? Sürekli sms gönderen firmaları bende sevmiyorum. Gereksiz sms olmayacak, gerçekten önemli bilgi veren konular veya yarışma/çekiliş durumlarında haberdar olmanız için gönderilecek smsler olacak.
bunun için siteye numara ekleme bölümü felan aktif etme durumu söz konusu olabilir mi ? :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@destanhbf elbette, eklenti içerisine her şey yazılabilir. Bu dediğim zaten biraz zaman alabilir, yalan yok :)

Ama şimdiden sizinde fikir ve düşüncelerinizi merak ettim o nedenle bu konu başlığını açtım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@seoizmir nerelerdesiniz siz? :) bir gün geliyorsunuz 4 gün yoksunuz :)

Bende olması tarafındayım ama bakalım, ilerleyen zamanlarda düşünüyorum.

destanhbf

Hayvansever
@destanhbf elbette, eklenti içerisine her şey yazılabilir. Bu dediğim zaten biraz zaman alabilir, yalan yok :)

Ama şimdiden sizinde fikir ve düşüncelerinizi merak ettim o nedenle bu konu başlığını açtım.
amacımız eğer etkinlik çekiliş veya bilgilendirme amaçlı içeriklerin ulaştırılması ise eklenti içerisine eklenmesi uygun olabilir hocam . giriş çıkışlar için sms onayına ise bence gerek yok. zira ben siteyi kapatmıyorum fix açık sekmede. :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@destanhbf giriş çıkışlar için değil hocam, sadece kayıt olurken doğrulama; tek kullanıcı, tek hesap kullanması mantığı :)

Bir de aklımda bilgilendirmeler var, rahatsız edici sms'lere ben zaten girmem, giremem... ben rahatsız olurum :)

destanhbf

Hayvansever
@destanhbf giriş çıkışlar için değil hocam, sadece kayıt olurken doğrulama; tek kullanıcı, tek hesap kullanması mantığı :)

Bir de aklımda bilgilendirmeler var, rahatsız edici sms'lere ben zaten girmem, giremem... ben rahatsız olurum :)
hmm. o olur işte hocam . üyeliklerin tek tek olması etkinliklere aynı bilgilerle birden fazla hesap ile katılıp başkalarının haklarına girilmemesini önlemek adına uygundur derim. :D eeee ne zaman yapıyoruz bu eklentiyi. ? :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
hmm. o olur işte hocam . üyeliklerin tek tek olması etkinliklere aynı bilgilerle birden fazla hesap ile katılıp başkalarının haklarına girilmemesini önlemek adına uygundur derim. :D eeee ne zaman yapıyoruz bu eklentiyi. ? :)

Eklenti konusunda biraz beklemem gerekiyor :) ama her an süprizde olabilir, report edilen üyeliklerin IP'lerini inceleyebilirim o sorun olmaz. Aynı IP üyelikleri ben görebiliyorum :D

destanhbf

Hayvansever
ama üye sayısında artmalar göz ardı edilmeyecek durumda. yeni olmasına rağmen üye sayısı 100ü aştı. üyelik sayısı 500 yada 1000 olsun ilk etapta o sisteme geçilebilir bence o zaman.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Doğru söylüyorsun hocam sana kesinlikle katılıyorum 1.000 üye'ye ulaştığımız vakit kesinlikle entegre ettirmeye çalışacağım. Hocam ne kadar güzel söyledin 500-1000 üye derken çok hoşuma gitti bu durum, mutlu oldum :)

destanhbf

Hayvansever
Doğru söylüyorsun hocam sana kesinlikle katılıyorum 1.000 üye'ye ulaştığımız vakit kesinlikle entegre ettirmeye çalışacağım. Hocam ne kadar güzel söyledin 500-1000 üye derken çok hoşuma gitti bu durum, mutlu oldum :)
hocam 500-1000 kişi felan hayal değil. bunu başarmak da zor değil :D rahat olun 1000 kişide bence kesinlikle olmalı. hem fake hesaplar silinir. hemde yolumuza aktif kişiler ile devam ederiz. (y)