Tavsiye Siteye Üye Olurken SMS Doğrulamalı Yapalım Mı?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yagmurrozgun

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, sitemizin gelişmesi için gelimden geleni hiçbir zaman esirgemiyorum. Tabii bu aldığım kararları tek başıma değil, sizlerle paylaşmak istiyorum.

Çok büyük yerlere geleceğimizden hiçbir şüphem yok, ailemiz çok muhteşem büyümektedir. Bu büyümenin yanında elbette çok az da olsa çürük elmalar çıkacaktır. Aynı mail adresi ve aynı telefon numarası ile yeniden üye olmaması adına böyle bir önlem almayı düşünüyorum.

İletişim bilgileriniz bizim güvencemiz altına olacaktır. Kesinlikle 3. şahıslarla paylaşılmayacaktır bu konuda içiniz rahat olsun ve bunu göz önüne alarak yorum yaparsanız çok mutlu olurum.

Özet: Üye olan kişiler telefon numaralarını girecekler ve telefonlarına gelen sms ile doğrulama yapacaklar sitemize.
Bence sms doğrulaması yapılmalı. Hem site içinde hemde kullanıcılar için iyi bir adım olur. Gereksiz ve kullanım dışı hesaplardan temizlenmiş olur.

Yeş

Hayvansever
Kedi Dostu
Sms doğrulama ne için gerekli şuan bu forumda onu anlayamadım açıkcası... insanlar burayı zaten sadece bilgi paylaşımı için kullanıyor bu durumda telefon bilgisine de ihtiyaç olduğunu çok düşünmüyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Yeş, aslında çekilişler ve yarışmalar hakkında bilgi göndermek adına sms atılabilir diye düşünüyorum. Aksi hâlde sürekli sms atmak rahatsızlık verir ve ben dahil kimse hoşnut kalmaz bu durumdan.

Yeş

Hayvansever
Kedi Dostu
@Yeş, aslında çekilişler ve yarışmalar hakkında bilgi göndermek adına sms atılabilir diye düşünüyorum. Aksi hâlde sürekli sms atmak rahatsızlık verir ve ben dahil kimse hoşnut kalmaz bu durumdan.
O kadar çok bu tip reklam tarzı mesajlar geliyor ki dikkate alınmaz diye düşünüyorum kendi adıma ama tabi sizin tercihiniz..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
O kadar çok bu tip reklam tarzı mesajlar geliyor ki dikkate alınmaz diye düşünüyorum kendi adıma ama tabi sizin tercihiniz..

Dikkate alınabilmesi için birkaç güzel adım attık diyebilirim bu konuda :)

Dediğim gibi fazla rahatsız edici sms atmak değil. Örneğin; bir çekiliş veya yarışma düzenliyoruz? Bunu üyelerimize hemen bildirebilmek adına direkt sms atmalıyız. Veya size burada tehdit eden, küfür eden, hakaret eden bir kişiyi resmi yollarla şikayet edeceğiniz zaman bizler de bilgileri direkt olarak paylaşabiliriz yetkililer ile.

Bu şekilde güvenlik amaçlı da olduğunu düşünüyorum.

ulfiye

Hayvansever
Balik Dostu
Bence eposta yeterli olur ama sms de mantıklı olabilir

Çağğ

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok doğru söylüyorsun. Aktif ve dürüst insanlarla güzel bir yolda ilerlemek çok daha mantıklıdır... :)
Canlılar alemiyle ilgili bilimsel gerçekler olan haberler (natgeo, unicef vb) muhtelif kaynaklardan haftalık olarak anasayfaya koyulabilir. Bir de şu aşamada reklam yapmalıyız. En iyi reklam da instagramda oluyor bence. Çekiliş için herkes 5kuruş vercek ve kendi topladığmz parayla otomatik yem makinası falan alcaz süper olmaz mıydı..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Çağğ, düşüncenize sonsuz saygı duyuyorum fakat hiçbir hayvanseverden ücret talep edemem açıkçası, sponsor bularak sürekli çekiliş yapabiliriz ama ☺️

Zuzu

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik, kesinlikle katılıyorum. Sonuçta burada ciddi olacak kişiler tel numarasından kaçınmaz diye düşünüyorum. Birde artık tel. Numarası heryerde herkezin elinde. Yani şahsen çok ta sıkıntılı bir durum yok diye düşünüyorum.