Sinemaseverler

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba;

Forumdaki üyelerimizin sevdiği filmleri paylaşıp değerlendirebileceği bir konu olsun istedim.

Olumlu olumsuz yorumlarınızı görseller ile renklendirip bir de puanlarsak birbirimiz için faydalı paylaşımlar yapmış oluruz.

Filmler genel kategoride oldugu için hayvan temalı olmak zorunda değil. Müsadenizle ben başlıyorum :)

SPOILER YASAKTIR

Farklı Paylaşım oldugu sürece altalta mesaj yazmanız flood olarak değerlendirilmeyecektir.

YÜZÜKLERİN EFENDİSİ SERİSİ

Bu seriyi tek tek ele almak yerine tek bir film gibi değerlendirmek daha faydalı olacaktır.

2001 yılında Peter Jackson'un yönetmenliğini yaptıgı ve kitabının yüz yıl önce J.R.R. Tolkien tarafından yazlıldıgı bir şaheser.

Konu olarak güç yüzüğünün yok edilişini ele alıp uzun bir yolculuga cıkartıyor bizi. Irklar, savaşlar, şehirler, kültürler ve lisanlar olarak geniş bir altyapıya sahip.

Özellikle efek yerine makyaja önem vermeleri nedeniyle görsel olarak cogu filmden cok daha gerçekçidir.

Film tarihinde benim için bu puana sahip tek filmdir.

10/10

lotr.jpg

Son düzenleme:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yüzükler Efendisi serisini aslında bi ara komple bitirsem iyi olacak :) Anket konumda açmıştım, her zaman daha gerçekçi filmleri sevmişimdir.

Siyah beyaz filmleri seviyorum bir de, kişisel bloğumda da yazmıştım “Beklenmeyen Şahit” adında bir film, 1952 yılında çekilmiş ve 57’de yayınlanmış bir film güzel bir film :) Matrix filminin ilk filmini çok severim, aksiyon sahnelerinden ziyâde film içerisinde geçen replikler harika...