Sindiirm sorunları yaşayan kedime hangi mamayı almalıyım?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Kedim 6 aylık dişi Ankara kedisi. Kum alışkanlıkları değişti. İshal oluyor arada veya dışkısı çok parça parça oluyor. Mamasını değiştirmiştim ondan kaynaklı oldu sanırım. Bu sorunlara hangi mamayı kullanmamı tavsiye edersiniz yani sindirimini düzenlşiyecek? ya da malt ya da herhangi birşey?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Gimcatin maltini öneririm. İshali varsa yoğurt suyu icirebilirsiniz. Kediler için probiyotik var proplanin. Bulabilirseniz yogurduna 1gramlik paketi 3 e bölüp 2 gün arayla verebilirsiniz. Hangi mamayı kullanıyorsunuz, hangi mamaya geçtiniz? Bir de mama geçişini direk mi yaptiniz yoksa oranlı mi yaptınız?

Senavak

Hayvansever
Kedi Dostu
Gimcatin maltini öneririm. İshali varsa yoğurt suyu icirebilirsiniz. Kediler için probiyotik var proplanin. Bulabilirseniz yogurduna 1gramlik paketi 3 e bölüp 2 gün arayla verebilirsiniz. Hangi mamayı kullanıyorsunuz, hangi mamaya geçtiniz? Bir de mama geçişini direk mi yaptiniz yoksa oranlı mi yaptınız?
Oranlı olarak yapmaya çalıştım ama eski mama az kalınca biraz az koydum. Mamasını abim alıyordu da önerilen mamayı almış adını da unutmuş. Açık mama olduğu için bilemiyorum. Yoğurt suyu ve yoğurdu yemiyor pek yaş mamanın içine katarak zor yediriyprum öyle yapıyım .Çok teşekkğr ederim.🌺

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@Senavak, açık mamayı mümkün mertebe almayın çok güvenilir değilse. Çünkü ne zaman acildiklari belli olmuyor.