Sincaplar Ne Yer?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvansever dostlarım, bir zamanlar Sincaplar'a kafayı taktığım doğrudur.

Aşırı sempatik geliyorlardı bana, youtube üzerinde de birkaç evcil videolarını izlemiştim o videolar zaten beni benden almıştı diyebilirim. Sincaplar neler yer? Neler içer? Biraz bu konu hakkında sizlerle konuşmak istiyorum. Bana sincaplar hakkında bildiklerinizi yazabilir misiniz?

İnternet üzerinden kopyala/yapıştır yapmadan kendi fikir ve düşüncelerinizi gerçekten merak ediyorum. Hem bu şekilde kendi hatalarımız falan olursa düzeltmiş oluruz diye düşünüyorum. Evet bu aşağıda görseli olan bu muhteşem, sevimli hayvan sincaplar neler yer?

99

destanhbf

Hayvansever
benim bildiğim kadarıyla tohum yerler. ceviz fındık yerler. bizim oralarda tein derler sincaba. ha unutmadan birde palamut yerler.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sincapların severek tükettiği besinler arasında elma, nar, yer fıstığı, ceviz, kestane, palamut, antep fıstığı, fındık ve kabak gibi besinler yer alır.

Sincapların doğadaki görevi ağaçların sürekliliğini sağlamak olduğundan sayılabilecek besin sayısı çok aslında. Burada birkaç cümleye sığdırmak doğru değil yedikleri öyle çok şey var ki :))

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bilgilendirmeler için teşekkür ederim. Aklımda sincap sahiplenmek var ama bu hayvanın yeri doğası diye düşünüyorum. Çorum'un Türkler köyüne gitmiştim bir arkadaşımla, arkadaşımın asker arkadaşının düğünü vardı köyde. Köy içerisinde o kadar sincap gördüm ki, çok fena hoşuma gitti :) o an merak başladı bende sincaplara dair ama sadece videolarını izlemekte sınırlı kalmıştım.

Şimdi sincaplar ne yer konusu ile ilk başta onları öğrenmekle başladım bu muhteşem hayvanları :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Yardıma muhtaç ve doğaya salınamayacak kadar güçsüz sincaplar dışında hiçbir sincap evde hayatta kalamaz maalesef

Kedim

Hayvansever
Kedi Dostu
Vallaha çok yararlı bir konu olmuş, gerçekten çok güzel varlıklar benim bildiğim sadece Fındık yedikleri. Fakat başka bilgiler de öğrendim güzel oldy.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
sincapları çok seviyorum dediğiniz gibi sempatik hayvanlar bunun yanı sıra aşırı derece zeki hayvanlar, bir çok hayvanın olduğu gibi sincap'ın da yeri doğasıdır diye düşünüyorum

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yeşillikler arasında sincaplar doğayı o kadar güzel tamamlıyorlar ki, bunları doğadan kopartmamalı insan bence. Muhteşem canlılar, ben sincanpları çok seviyorum bu gerçek hiçbir zaman değişmez fakat kişisel zevklerim için de onları kesinlikle kullanamam.

destanhbf

Hayvansever
bu konuda bende sizlerle hemfikirim. çok şükür bunla alakalı yasa da çıktı. öncelerinde pet shoplar da sincap satışı görmüştüm. lakin bunu ne kadar sevsem de ne kadar güzel olsalar da tasnif etmiyorum. öyle çok uzun süre ömürleri olan canlılar değiller bildiğim kadarıyla. bu nedenle de doğadan koparılmalarını hiç doğru bulmuyorum. hani bir söz var ya çiçek dalında güzel diye. bazı canlılar da doğada güzel. nacizane düşüncelerim bu yönde.

foreal

Hayvansever
Kopek Dostu
Meşe palamutları, ceviz, badem, fındık, tomurcuklar, mantarlar, taze ağaç kabukları, böcekler