Sınav sürecinde köpek bakmak istiyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Akitaistiyorum

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba ben 14 yaşında lgsye hazırlanan bir öğrenciyim. Bu süreçte günümün en az 6 saatini ders çalışmaya ayırmam gerekecek fakat bir sorum var. Bu süreçte köpek beni çok etkiler mi? Alıcağım köpek yavru olmayacak yetişkin bir köpek sahiplenicem. Çok fazla ilgi ister mi? Ders çalışmaya ayırıcağım süre zarfında köpeğe fazla ilgi gösteremeyebilir miyim? Yardımcı olursanız çok sevinirim

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar güzel kardeşim, naçizane fikrim bu döneminde köpek sahiplenmen çok mantıklı gelmeyecektir. Eğer ailemde en az benim kadar ilgilenir ve tüm eksiklerini giderir dersen elbette mantıklı.

Eğer ayırman gereken zamanı ve ders çalışma süreni iyi ayarlarsanda olabilir, neden olmasın.

Akitaistiyorum

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhabalar güzel kardeşim, naçizane fikrim bu döneminde köpek sahiplenmen çok mantıklı gelmeyecektir. Eğer ailemde en az benim kadar ilgilenir ve tüm eksiklerini giderir dersen elbette mantıklı.

Eğer ayırman gereken zamanı ve ders çalışma süreni iyi ayarlarsanda olabilir, neden olmasın.
Teşekkür ederim :) Şuan ablamı ikna etmeye çalışıyorum boş zamanlarında ilgilenmesi için

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Rica ederim. Dediğim gibi, eğer çok bakmaya ve ilgilenmeye meraklı birisi ise neden olmasın. Şu şekilde düşünmek gerekiyor, yeni bir evlat sahipleniyorsunuz. Sonuçta sahipleneceğiniz köpek sizin evladınız olacak ve ayrı bir sorumluluk gerektiriyor, çok ince düşünmek gerekli.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
Bence sorumluluğu tek başına alamayacaksan başkasından yardım gerekecekse almamalısın ablan tamam diyebilir fakat bir süre sonra sıkılabilir isteksiz olabilir bu da en çok köpeği etkiler. Bakmasına bakarsınız ama şunları bilmelisin, ırkından yaşından bağımsız her köpek günde en az 6 km egzersiz yapmalı, en az 3 sefer dışarı çıkmalı. sabahları gün doğumundan en geç 1 saat içerisinde dışarı çıkmalı.

zbtys

Hayvansever
Kopek Dostu
günlük minimum 4 saat sadece köpekle ilgilenerek yani başka bir şeylerle oyalanmadan(köpeğin yanında tv izlemek telefonla oynamak kitap okumak vs gibi) tüm dikkatin köpekte olarak kaliteli zaman geçirmelisiniz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Sınav senesinde köpek bakmış biri olarak, çok zorlanacağınızı söyleyebilirim. Eğer iyi bir lise hayaliniz varsa köpek sahiplenme düşüncenizi ertelemenizi öneririm. Yıl içerisinde köpeğiniz hastalanması vs. sizin ders çalışma temponuzu etkileyecektir. Birçok rakibinizin de ders dışı sorumlulukları olmadığını varsayarsak bu durum sizin doğrudan gerilemenize yol açar. Gerçekçi olmak gerekirse köpek sahiplenme düşüncenizi bir sonraki yaza ertelemeniz daha doğru olur.