Sigara Satışı Yasağı Mı Geldi?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvanseverler, twitter sosyağı ağını aktif olarak kullanan birisiyim. Marketlerde temel ihtiyaçlar (gıda) harici ürünlerin satışı yasaklanmış diyorlar. Sigara konusuda twitter da trend topic olmuş durumda.

Birçok haber sitesine giriyorum, bu kararla ilgili herhangi bir madde olduğunu görmüyorum ama temel ihtiyaçlar harici yasak olduğu vakit buna kibrit, çakmak, alkollü ürün satışları vs.vs. hepsini kapsıyor. Açıkçası böyle bir yasağın geleceğini düşünüyorum, geldiği zamanda şaşırmam. Ben çok fazla sigara kullanan birisi değilim, keyfi içerim çok bir bağımlılığım yok fakat yasak gelirse bu durum tiryakileri sanırım bayağı zorlar.

Eğer yasak gelirse sizin düşünceleriniz ne olur?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
ülkemizde siyasetin 2 tarafı da troll dolu.

Marketlerde temel gıda harıc satış yasak, bu sigarayı da mumu da porçözü de kapsıyor. Ancak sadece tekel urunlerıneymıs gibi yansıtılmak ıstenıyor, bence sacma.

Anladıgım kadarıyla yapılan hem kucuk esnafa kazanc saglamak hemde marketlerdekı kalabalıgı onlemek.

Sigarayı da migrostan almayıversinler, bakkaldan alsınlar yani. :)

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
Saçmalıktan ibaret bir genelge, komedi tadında duyup duyup kahkaha atın :D küçük bakkalın, metre kare olarak alanı büyük marketlerden daha küçükken, ülkenin 3de 2sinin kullandığı sigara satışı küçük bakkalarda serbest galiba daha dar alanda daha çok kişi olunca korona olunmuyor :D temel gıda hariç herhangi bir ürüne yasak geldiğinde, günlük alışveriş yapacağımız için yine hergün markete gitmek zorundayız, ekmek almak gibi, yani o markete gidiliyor, diğer ürünler yasak olsada (bu durum rezidans, yaşam merkezi ve toki gibi sitelerde yaşayanlar için geçerli) :D bir ara kafası çalışan birileri, market içine sayı ile insan alma fikrini ortaya koymuştu, eğer böyle yaparsanız hiç bir ürünü yasaklamanıza gerek kalmaz :D karadeniz fıkrası tadında yaşıyoruz, bu ara sosyal medyada ped konuları dönüyor umarım gerçek değildir :(

Son düzenleme:

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, ped olayı bazı marketlerde gerçek cidden. A101 falan satmıyormus 😀
Saçma sapan muhabbetler ya. Elektronik, mobilya gibi şeylerin satışı bence de yasaklansın marketlerde. Adamlar iş yapamıyor bunlsr yüzünden ama her şeyin cilkini çıkarma gibi bir huyumuz olduğu için maalesef bunda da öyle...

Tuncay

Hayvansever
Kedi Dostu
@djtuncay, ped olayı bazı marketlerde gerçek cidden. A101 falan satmıyormus 😀
Saçma sapan muhabbetler ya. Elektronik, mobilya gibi şeylerin satışı bence de yasaklansın marketlerde. Adamlar iş yapamıyor bunlsr yüzünden ama her şeyin cilkini çıkarma gibi bir huyumuz olduğu için maalesef bunda da öyle...
satış yapamıyorlarsa, rekabeti durdurmak bir çözüm olamaz, satış yapamayan esnafına yardım fonu açacaksın, açmak zorundasın sen devletsin. bunları kapatalım, bunları durduralım, diğerleri biraz daha iş yapsın diye yönetim olabilir mi, ne yazık ki böyle bir devlet yönetimi yok. eğer esnafın kan ağlıyorsa, yapacağın tek şey devlet olarak elinden tutmak.

el altından ped satışları başlar artık illegal :D :D

Son düzenleme:

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Haksız rekabet adı altında "o yasak ne için şimdi ya?" dedirten yasaklarla karşı karşıya kalıyoruz. Ağlanacak halimize gülüyorum artık. :D