Sigara Bırakma Challenge Başlatıyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Saygı değer üyeler, yaklaşık 16-17 yıldır düzenli sigara içen birisiyim. Bununla öğünmüyorum sakın yanlış anlamayın. Sigara bırakma challenge başlatıyorum ve buradan @socrabbit meydan okuyorum.

Son dönemlerde bayağı ben de sıkıntılar çıkartmaya başladı (nefes darlığı, kalp sızıntısı vs.) ve bunun tek sebebi inanıyorum ki sigara. Sağlığıma aşırı büyük bir zarar olduğu gibi aylık 500 lira civarında da keseme zarar oluyor. Aylık 500 lira sokakta beslediğimiz canlara gitse daha çok mutlu olmaz mıyız? Ben sağlığımdan dolayı bırakıyorum bugün dostlar, çok büyük sıkıntılar yaşamaya başlıyorum ve ileride daha da büyükleri geleceğine eminim.

Saygılarımla
Tevfik AKTUNÇ

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Çok yanlış kişiye meydan okumuşsun, ben bırakalı bir ay oluyor 😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, şu hâle bak siteyi soysalar haberim olmayacak :D çok doğru bir karar, tebrik ediyorum ve o zaman sigara içen herkese okuyorum bu meydanı :)

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Serkana meydan oku da pek umrunda olacağını sanmıyorum 😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, ciddi anlamda çok büyük zararı var bana. Diş etlerime kadar ağrıyor. 5-7 gün arası biraz açma-germe hareketleri yapacağım eskisi gibi koşmaya, kardiyoya başlarım. 90 kiloyum 😀 Allah’tan boyun 1.87 😂

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen, bence kesin bırakmalı :) bakalım ben ya sporla eririm ya da spor yapmam iyice kilo alırım :D