Sevda Papağanım Iki Gündür Bir Köşede Duruyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Şükran

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba arkadaşlar biz çalışıyoruz kuşum evde tek kalıyor sıkılmasın diye TV açıp gidiyorum kuşum iki gündür kafesin bir köşesinde duruyor ve çok hafif kabartıyor kendini onu izledigimi farkedince bırakıyor ve kafasını kanatlarının oraya gömüyor öyle duruyor bu göz kısıklığını da bugün gördüm ara ara yapıyor bir bilgisi olan var mı

Ekli dosyalar

• IMG20221214112737.jpg
    IMG20221214112737.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 15
  • IMG20221213192126.jpg
    IMG20221213192126.jpg
    1.8 MB · Görüntüleme: 13

Şükran

Hayvansever
Kus Dostu
Arkadaşlar yenilemek istiyorum kuşum böyleyken evimizde petekleri havalar iyi diye yakmamistim üşür belki diye yaktım yakalı bir saat oldu ve kuşum şu an kıpır kıpır üşümüş olduğu için n öyle olabilir mi

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Merhaba,

Kuşunuzun kafesini daha geniş çekebilir misiniz? Vakit geçirebileceği eşyalar var mı? Rüzgar gibi vs olmadığı sürece oda sıcaklığı yeterlidir.

Şükran

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba,

Kuşunuzun kafesini daha geniş çekebilir misiniz? Vakit geçirebileceği eşyalar var mı? Rüzgar gibi vs olmadığı sürece oda sıcaklığı yeterlidir.
Kuşumun kafesi böyle geçen hafta sahiplendik sorduğumuzda bu kafes yeter dediler alanı da kısıtlanmasın diye pek bir şey koymadım gene bu şekil duruyor. Arada yine kıpır kıpır ama daha çok bu şekilde duruyor :(

Ekli dosyalar

• IMG20221214153621.jpg
    IMG20221214153621.jpg
    3.8 MB · Görüntüleme: 16

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Geçen hafta sahiplendiyseniz eğer hastalığı yoksa yerine alışma sürecindedir. Beslenmesi iyi mi?

Şükran

Hayvansever
Kus Dostu
Geçen hafta sahiplendiyseniz eğer hastalığı yoksa yerine alışma sürecindedir. Beslenmesi iyi mi?
Şu an böyle duruyor yine ama düne kadar böyle davranmıyordu bu yüzden korktum biraz. Beslenmesine gelecek olursak çekirdekten başka bir şey yemiyor sadece çekirdekleri ayıklıyor marul, haşlanmış yumurta, salatalık tarzı şeyler de verdim hiç birini yemedi ama artık çekirdek vermeyeceğim hep yemesi zararliymis normal yemini koyacağım

Ekli dosyalar

• IMG20221214154654.jpg
    IMG20221214154654.jpg
    3 MB · Görüntüleme: 15

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Sevda papağanı gibi sosyal bir papağanla yeterince ilgilenemeyecekseniz mutlaka eş veya arkadaş alın. Bunu kuşun bir ihtiyacı gibi düşünün çünkü iletişim kurmak ve sosyalleşmek, sağlığı açısından da çok önemli.

Alışma sürecinde dışkısı farklı, iştahı ve keyfi az olabilir. Bu yer, yem ve insan değişikliğinden kaynaklanır. Özellikle üretimhanelerden sahiplenilen kuşlar, birden tek başına kalınca yanlızlık hıssedebilir.

Kafesinizi mümkünse pirinç veya galvaniz telli bir kafesle değiştirin. Kafesinizin ölçüsünü söyleyebilir misin?

çekirdek vermeyeceğim hep yemesi zararliymis normal yemini koyacağım
Dediğiniz gibi, sadece çekirdek yemesi inanamayacağınız kadar çok zarar verir kuşa. Aslında sadece yemle beslenirse de oldukça sağlıksız olur. Çünkü bu kuşların çeşitli ve dengeli bir diyete ihtiyaçları vardır. Mineral, vitamin, protein v.b. besin ihtiyaçlarını ksrşılamak gerekir.