Selamlar

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

OptiCore

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle bu forumu bulduğum için mutluyum. İsmim Muhammed Mersin'de yaşıyorum. Mersin'de evimizin önüne yaklaşık 1 haftadır kedi anne ile iki tane yavrusu misafir oldular. Onlara yemek ve su veriyoruz. Ancak kendilerine yaklaştığımız zaman ya saldırıyorlar ya da kaçıyorlar. Zaman zaman evimize bile giriyorlar. Onlar geldiğinden beri çok mutlu olduk. Ben onları veterinere götürüp aşılarını yaptırmak istiyorum. Yaklaştırmadıkları için bir şey yapamıyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Zorla bir şey yapmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz, biz de sizi gördüğümüz için çok mutluyuz :) kedilerin zamanla alışmaları gerekiyor, size güvenmeleri gerekiyor. Mahallemdeki tüm kediler aşırı uysal, hırçın olanlarda en geç 2 ay içerisinde kendilerini sevdirmeye başlıyorlar. Alternatif fikir varsa arkadaşlar belirtir, ben biraz daha zaman gerekli diye düşünüyorum

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Eğer yapabilirseniz onları bir kutunun içine çekmeye çalışın. Kutunun içerisine sevdikleri çeşit mama koyarsanız kutunun içine girebilirler. Mamayı yerken kutu kapar ve götürürsünüz. Eğer işe yaramazsa kedi kapanı kullanabilirsiniz. Kedi kapanları her yerde bulunmuyor. Kedi kapanına sahip dernekler veya veteriner hekimlerden kullanmak için rica edebilirsiniz.

OptiCore

Hayvansever
Kedi Dostu
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Bir kaç gündür ortalıkta yoklardı. Çevreyi aramaya çıktığımda bahçeli bir evde buldum ve ev sahibi onları besliyordu. Yanlarına yaklaştım ve sevebildim. Sanırım başka kedilerin saldırmalarından korkmuş olabilirler yavruların birinin ayağında yara vardı ev sahibi tedavi ettirmiş. Şimdilik çok iyiler ve şirin şirin bakıyolar ^^ Gözüm üzerlerinde arada bir kontrol ediyorum.