Selamlar

OptiCore

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
11 Eyl 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
2
Puanları
3
Konum
Mersin
Öncelikle bu forumu bulduğum için mutluyum. İsmim Muhammed Mersin'de yaşıyorum. Mersin'de evimizin önüne yaklaşık 1 haftadır kedi anne ile iki tane yavrusu misafir oldular. Onlara yemek ve su veriyoruz. Ancak kendilerine yaklaştığımız zaman ya saldırıyorlar ya da kaçıyorlar. Zaman zaman evimize bile giriyorlar. Onlar geldiğinden beri çok mutlu olduk. Ben onları veterinere götürüp aşılarını yaptırmak istiyorum. Yaklaştırmadıkları için bir şey yapamıyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor. Zorla bir şey yapmak istemiyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
 

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
Öncelikle hoş geldiniz sefalar getirdiniz, biz de sizi gördüğümüz için çok mutluyuz :) kedilerin zamanla alışmaları gerekiyor, size güvenmeleri gerekiyor. Mahallemdeki tüm kediler aşırı uysal, hırçın olanlarda en geç 2 ay içerisinde kendilerini sevdirmeye başlıyorlar. Alternatif fikir varsa arkadaşlar belirtir, ben biraz daha zaman gerekli diye düşünüyorum
 

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Katılım
5 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
11
Tepkime puanı
1,317
Puanları
113
Konum
Eskişehir
Eğer yapabilirseniz onları bir kutunun içine çekmeye çalışın. Kutunun içerisine sevdikleri çeşit mama koyarsanız kutunun içine girebilirler. Mamayı yerken kutu kapar ve götürürsünüz. Eğer işe yaramazsa kedi kapanı kullanabilirsiniz. Kedi kapanları her yerde bulunmuyor. Kedi kapanına sahip dernekler veya veteriner hekimlerden kullanmak için rica edebilirsiniz.
 

OptiCore

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
11 Eyl 2020
Mesajlar
2
Tepkime puanı
2
Puanları
3
Konum
Mersin
Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için. Bir kaç gündür ortalıkta yoklardı. Çevreyi aramaya çıktığımda bahçeli bir evde buldum ve ev sahibi onları besliyordu. Yanlarına yaklaştım ve sevebildim. Sanırım başka kedilerin saldırmalarından korkmuş olabilirler yavruların birinin ayağında yara vardı ev sahibi tedavi ettirmiş. Şimdilik çok iyiler ve şirin şirin bakıyolar ^^ Gözüm üzerlerinde arada bir kontrol ediyorum.
 
Benzer konular Forum Tarih
Kartal25 Kendini Tanıt 2 424
Diego Kendini Tanıt 8 367
E Kendini Tanıt 3 657
emreyardim Kendini Tanıt 4 882
M Kendini Tanıt 5 949

Benzer konular