Scottish Fold

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu kedi hakkında internette birçok bilgi bulunabilir ama kısaca;
Sıradışı görünümlü bu kediler, son yıllarda karakteristik eğik kulakları ve sevimli ifadeleriyle oldukça popüler.
Bu kediler ilk olarak İskoçya'da ortaya çıkmis. Büyük yuvarlak gözlere sahipler ve kulakları öne dogru eğiktir.
Bu cins ilk olarak 1960’ların başlarında, İskoçya’nın Dundee kentinde tek bir kediden üretilmis.
İskoç Fold kedisine 1970'lerin sonlarında Cat Fanciers Birliği tarafından şampiyonluk statüsü verilmis.
Bu sevimli kediler aktif ve araştırmacidir insanlarla birlikte yasamayi sever. Arka ayakları üzerinde durmak ya da yere sırtlarını yaslayip durmak gibi eğlenceli davranışlar sergilemeleri ile bilinirler.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
çok beğendiğim çok sevdiğim bir kedi ırkı fakat ülkemizde satışını yapacağım diye çok fazla işkence ediyorlar, bu işkenceleri de o canı sürekli olarak çiftleştirmelerinden kaynaklı. benim bildiğim her 6 ayda bir dinlendirmek gerekiyor kediyi en kötü ihtimal 6 ay diyebiliyorum ama yok bizimkiler sürekli çiftleştirecekler ki devamlı para kazanacaklar... bu arada birkaç scottish fold kedi fotoğrafı paylaşayım :)

Scottish-Fold.jpg

Scottish-Fold-1.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Güzel kediler, çok sevimli hayvanlar ama şunu üzülerek söylemem gerekiyor ki; birçok kişi zevk uğruna alıyor. Daha sonra ne olduğu hakkında biraz size bahsedeyim. Lütfen bu dediklerimi yanlış anlamayın, sizi kesinlikle tenzih ediyorum Özgür bey. Fakat egolarını tatmin eden anne-baba daha sonra sıkılıyorlar ve kediyi sahiplendirmeye çalışıyorlar.

Tabii bu sahiplendirme ücretsiz değil, neden biliyor musunuz? Kendileri para verdi, onlar da ücretli sahiplendirecekler :) Daha sonra yakınlarına sahiplendirmeye çalışıyorlar, ücretli sahiplendiremeyip yakınları da alamam diyor ise bu sevimli kedileri, en son ihtimal barınaklara düşüyorlar. Birçok kişi barınakların muhteşem yerler olduğunu düşünüyor ya? Değil, maalesef değil, hiç değil.

Cümleye de ilk başladığım gibi sizi tenzih ediyorum, yurtdışında yaşadığınızı söylediniz. Birçok ülkenin sokaklarında, caddelerinde başı boş kedi ve köpek yok diye biliyorum.

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Güzel kediler, çok sevimli hayvanlar ama şunu üzülerek söylemem gerekiyor ki; birçok kişi zevk uğruna alıyor. Daha sonra ne olduğu hakkında biraz size bahsedeyim. Lütfen bu dediklerimi yanlış anlamayın, sizi kesinlikle tenzih ediyorum Özgür bey. Fakat egolarını tatmin eden anne-baba daha sonra sıkılıyorlar ve kediyi sahiplendirmeye çalışıyorlar.

Tabii bu sahiplendirme ücretsiz değil, neden biliyor musunuz? Kendileri para verdi, onlar da ücretli sahiplendirecekler :) Daha sonra yakınlarına sahiplendirmeye çalışıyorlar, ücretli sahiplendiremeyip yakınları da alamam diyor ise bu sevimli kedileri, en son ihtimal barınaklara düşüyorlar. Birçok kişi barınakların muhteşem yerler olduğunu düşünüyor ya? Değil, maalesef değil, hiç değil.

Cümleye de ilk başladığım gibi sizi tenzih ediyorum, yurtdışında yaşadığınızı söylediniz. Birçok ülkenin sokaklarında, caddelerinde başı boş kedi ve köpek yok diye biliyorum.
Yurtdisinda yasamiyorum ama is icabi bircok ulkeyi gorme firsatim oldu (Amerika, Ingiltere, Kanada, Avustralya, Almanya, Fransa ...). Sokaklarda gezen cok fazla kedi kopek dikkatimi cekmedi. Amerika'da her 4 kisi basina bir evcil kedi dustugunu duymustum. Ayrica buradaki sokak kedisi ve kopekleri barinaklara aliniyor, belli bir sure sahiplenilmezse uyutuluyorlarmis.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Muhteşem duruyor maşallah çok çok beğendim bir de genel de dışarıda oluyorum takip etme ve mesaj yazmam biraz zor oluyor kusura bakmayın lütfen🙏🏻

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Özgür bey bir gün Luna ile denk gelirsek çok fena sevmek istiyorum kendisini müsaade var mı? :)

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
ben lunayı yerim, öpücük manyağı yaparım bu nasıl bir sevimlilik ya maşallah diyeyim de nazar değmesin :)

controlsuz

Hayvansever
Kedi Dostu
bu arka ayakları üzerinde durma huyları filan nası içgüdüsel olarak taşınıyor nesilden nesile acaba :)

efealtınoluk

Hayvansever
Kedi Dostu
:Devet çok cana yakın bir cins. Benim kedim de evde bir an beni bulamayınca başlıyor hemen miyavlamaya. gece yanımda yatmayı çok seviyor . Arka ayakları üstünde de sürekli kalıp bir yerleri tırmalıyor

egekocaman

Hayvansever
Kedi Dostu
bence kedi cinsleri içindeki en tatlı kediler scotish foldlar. sağlık problemi olmayanları beslemenizi tavsiye ederim.