Scottish Fold Erkek Tıksırma Rahatsızlığı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Kaanolojizm

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba Sevgili abilerim ablalarım kardeşlerim,

2019 Temmuz doğumlu bir erkek Scottish Fold kedim var. Kendisine hastayım üstüne titriyorum. Çok veteriner gezdim dolaştım. En son buralara denk geldim. Kedim çok sağlıklı Allah’a şükürler olsun ama bir şeyi koklarken mesela normal iç güdü yerleri koklarlar kapıları yatakları koltukları genel olarak tıksırıyor gibi ses çıkartıyor yani ses burnundan geliyor. Burnunuz dan çok hızlı ağzınızı açmadan öksürmeye çalıştığınızda olan sesin aynısı. Bu neden olur sorun nerde endişeleniyorum birşey olmasından. Bilgisi olan saygı değer arkadaşlarım dönüş yapabilirse çok memnun olurum. Sağlıcakla kalın.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veterinerler ne söyledi? Alerji olabilir mi?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kedilerin de toz ve akarlara karşı alerjisi olabiliyor. Kokladığı yerler tozluysa hapşırmasına veya öksürmesine sebep oluyor olabilir. Bulunduğu yerlerin temizliğine biraz daha dikkat edip gözlemlemeye devam edin derim. Varsa hava temizleyicinizi daha sık kullanın.

leydi_minnoş

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba Sevgili abilerim ablalarım kardeşlerim,

2019 Temmuz doğumlu bir erkek Scottish Fold kedim var. Kendisine hastayım üstüne titriyorum. Çok veteriner gezdim dolaştım. En son buralara denk geldim. Kedim çok sağlıklı Allah’a şükürler olsun ama bir şeyi koklarken mesela normal iç güdü yerleri koklarlar kapıları yatakları koltukları genel olarak tıksırıyor gibi ses çıkartıyor yani ses burnundan geliyor. Burnunuz dan çok hızlı ağzınızı açmadan öksürmeye çalıştığınızda olan sesin aynısı. Bu neden olur sorun nerde endişeleniyorum birşey olmasından. Bilgisi olan saygı değer arkadaşlarım dönüş yapabilirse çok memnun olurum. Sağlıcakla kalın.

Sevgili kardeşim eğer sigara kullanıyorsanız ve kediniz bu havayı soluyorsa bundan da olabilir.kendim de lanet sigarayı içtiğim için ufonun hava temizleme cihazını aldım 1 haftaya ulaşır sizlerede deneyimlerimi aktarırım.