Scottish Fold Dişi Kedi Kısırlaştırma

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Aydoo17

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba, scottish fold dişi kedim var 3 yaşında. 1 bucuk yaşındayken dogum yaptı bir yavrusu oldu. Simdi kısırlaştırma yaptıracağım. 2 ay aralıklarla kizginliga giriyor. Fakat görüştüğüm 2 veteriner bu cinslerde gizli kalp rahatsızlığı olduğunu ve anesteziyi kaldiramayanlarin olduğunu söyledi. Çok moralim bozuldu ve korkuyorum. Bu yüzden bekletiyorum operasyonu ve kızım kızgınlığa girince onada ızdırap oluyor. Bilgisi olan veya aynı cins kedisini kisirlastiran var mı?

Kullanılmıyor

Hayvansever
Anesteziyi kaldıramamak her kedide olabilecek bir şey cinse özel degil, aynı bizlerdeki gibi ameliyat her zaman risklidir tabiki...Ancak kesin bir şey olacak korkusu ile kısırlastırmamak da kötü baska bir veteriner hekim ile görüsmenizi tavsiye ederim.Normal sartlarda ameliyat öncesi kedinin kan tahlili ve bazı rutin testleri yapılır zaten.

Aydoo17

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet test yapılıyor doğru söylüyorsunuz fakat bana ekstra olarak biyokimya testi yaptirmami fakat oldukca maliyetli oldugunu söylediler ve gerçekten de maliyetli bir test. Kedimin canından kıymetli değil fakat şuan oyle bir durumum yok. Kızımı da bekletip sıkıntıya sokmak istemiyorum

Kullanılmıyor

Hayvansever
Evet test yapılıyor doğru söylüyorsunuz fakat bana ekstra olarak biyokimya testi yaptirmami fakat oldukca maliyetli oldugunu söylediler ve gerçekten de maliyetli bir test. Kedimin canından kıymetli değil fakat şuan oyle bir durumum yok. Kızımı da bekletip sıkıntıya sokmak istemiyorum
ikinci bir veteriner hekım görüsü almanın iyi olacagını düsünüyorum ben

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Size verilen fiyat ve sizin fiyat aralığınız nedir? Detaylı yazarsanız birkaç klinik önerebilirim.

Aydoo17

Hayvansever
Kedi Dostu
Bana biyokimya icin 1200 tl kisirlastirma operasyonu icin 800 tl fiyat verdiler

Aydoo17

Hayvansever
Kedi Dostu
Size verilen fiyat ve sizin fiyat aralığınız nedir? Detaylı yazarsanız birkaç klinik önerebilirim.
Benim evde 2 kedim saha var. Onlari kisirlastirmistim geçtiğimiz yıllarda. Malum 3 kedi masrafım var. Şimdi is sıkıntısı da olunca en fazla toplam 1000 tl ye iyi bir yere yaptırmayı düşünüyordum, bulamıyorum ama

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Pet hospitalı tavsiye edebilirim. Bir görüşün derim.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Veteriner arkadaşımın tavsiyesi üzerine önerdim.