Saksıma yumurta yapan kumru

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Akıllı köpek amumu

Hayvansever
Kopek Dostu
Biraz önce domateslerimi sulamak için saksını yanına gittim birde ne göreyim bir kurunun yumurtladığını gördüm 1 tane yumurtası var ama sanırım devamı gelicek şimdilik çok yaklaşmadım ürkütmemek için saksıyıda sulamadım ıslanmasın diye sulamicamda fakat direk toprağın üstüne yumurtlamış yuva yapmamış yanına yem ve su koyacağım buğday koysam bir sorun olur mu?
15955231347644250696958118012042.jpg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok güzel ♥️ Buğday koyabilirsiniz sorun olmaz kumrular buğdayı severek yerler ☺️

BehlulCkr

Hayvansever
Kedi Dostu
Çok Güzel görünüyor Buğday, Arpa, Pirinç, Gibi şeyler verildiğini gördüm fakat gerçekten yerlermi bilmiyorum
eğer buğdayı sevdilerse başka birşey vermenize gerek yok

Opensky

Hayvansever
Kedi Dostu
Sakın yumurtalara ellemeyin saksiyi değiştirmeyin asla çok yaklaşmayın yada bir değişiklik yapmayın korumak için önlem almayın, yumurtayi yada yavrulari. Bu sene aynısı bahçemizde bizim başımıza geldi saksı camdaydi ve yavrular doğunca yere duseceklerini düşünüp anne gidince yumurtaları daha güvenli olur diye büyük bir saksıya taşıdık. Ama anne gelince bir daha yumurtalara ilgilenmedi ve biz çok üzüldük. Yani o yavrular dogacaksa emin olun o kuş onu kendi halledecek yem su falan koymayin bence saksınin içine. Belki 3 4 metre ileride olabilir ama yuvaya bence müdahale etmiyin. İyi günler