Sadece 3 can kaybı...

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
720
Çözümler
17
Tepkime puanı
403
Puanları
63
Konum
İstanbul
Belki bir keçisin, etrafta güzel güzel otluyorsun.
Belki bir kuşsun, yuva kurmak için dal taşıyorsun.
Belki bir kaplumbağasın, yavaş yavaş gezmiyorsun.
Belki bir köpeksin, yavrularınla oynaşıyorsun.
Belki de bir insansın, evinde ailenle oturuyorsun.
images - 2021-07-29T193701.686.jpeg

Ve birden alevler satıyor etrafı, hem büyüleyici hem de korkutucu bir manzara. Daha deminki mutluluktan, huzurdan, neşeden eser kalmıyor. Korkuyla etrafına bakıyorsun, kaçacak yer yok. Çünkü heryer dokunduğunu küle dönüştüren alevlerle kaplı.
Ve dönüp yuvana bakıyorsun, daha demin gezindiğin yollara, yavrularına, ailene bakıyorsun. Geride hiç birşey kalmamış, sadece alevler var. Belki yavrularını kurtarmaya çalışırken can veriyorsun. Belkide yavruların önünde alev alev yanıyor. Ve çaresizlik ruhunu sarıyor. Tek yapabileceğin şey gözünün önünde yanan yavrunu, anneni, aileni, evini, yıllardır huzur içinde yaşadığın o yuvaya son kez bakıp kaçıp kurtulmak. Belkide kurtulamamak...
images (81).jpeg

Ve sen bunları yaşarken son dakika haberler çıkıyor;
Falanca yerde, şu kadar büyük yangın çıktı. Görevliler onca saat yangını söndürmeye çalıştı. Ve sadece 3 kişi canını kaybetti.
Evet; sen ve senin gibi onlarca canlı onca şey yaşamana rağmen sadece 3 kişi canını kaybetti.
Sen ve diğerleri alevler içinde yanarken sadece 3 kişi canını kaybetti.
Senin yuvan, yavrun, evin gözlerinin önünde yanarken sadece 3 kişi canını kaybetti.

Yasa getirilse ne yazar, insanlar hala değişmemişken. Hayvana zarar vermek suç ise bir hayvanı can olarak olarak görmemek nedir?
 
Son düzenleme:

Serkan

Yönetici
Kopek Dostu
Katılım
26 Haz 2021
Mesajlar
224
Çözümler
2
Tepkime puanı
135
Puanları
13
Konum
Kayseri
Ülkemizde yaşanan bu yangınlar ve yangınların sonucunda insanlarımızın, hayvan dostlarımızın ölümü gerçekten oldukça üzücü :cry: Platformumuzda böyle anlamlı bir yazı görmek gerçekten bilinçlendirici bir davranış oldu. Umarım tüm bunlar en kısa sürede aşılır ve hayvan dostlarımıza verilen değer daha fazla olur. Ellerine sağlık, teşekkürler
 

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Katılım
30 May 2019
Mesajlar
720
Çözümler
17
Tepkime puanı
403
Puanları
63
Konum
İstanbul
İnsanlar için herkes üzülüyor ama hayvanlara gerçekten üzülen çok az kişi var 😔. Şu fotoğraflara bakıp po yangının içinde olduğunu düşünse insan, bir empati yapsa hiçbir sorun kalmaz ortada. Oysa hayvanlarin da acı çektiği, yavrusunu kaybettiğinde üzdüğü, yuvası yandığında çaresiz hissetiğini unutuyor insanlar.
 

Benzer konular