Russian Blue mi Acaba?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
Merhaba, bu gün fotoğraftaki kediyle karşılaştım. Ürkek, bir yaşını geçtiğini tahmin ettiğim erkek bir kedi. Ama tüylerinin gri, gözlerinin açık yeşil olması şüpheye düşürdü. Acaba russian blue diye geçen kedilerden veya onun gibi bir cins midir sizce?
IMG_20210403_101009.jpg
IMG_20210403_101022.jpg
IMG_20210403_101017.jpg

Çözüm
Russian blue bir ırk tabi, ülkemizdeki russian blue lar orjinal değil sadece.

Origin Russian Blue sağdaki, biraz kahverengi cıkmış ama ışık ve yapı kaynaklı olabilir. Öteki de bizim ülkedeki. Fark bariz açık :)

Ülkemizdeki russian blue'lar british gibi bir kedi ile kırma sanırım, genetik olarak aynı kökenden geliyorlar zaten.

Dediğim gibi zaten origin olanı ülkemizde hiç görmediğim için sağdakini de russian blue olarak düşünüyoruz, bunda yanlış birşey yok. Bence de kırma da olsa russian blue sonucta.

Sahiplenme kısmıda arayan cok oluyor RB kedileri. Facebookta sayfası var oradan hemen sahiplendirirsiniz bence.

2222.jpg
Russian_Blue_Cat_American_type.jpg

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, ülkemizde gri kedilere russian blue, siyah kedilere bombay diyorlar ama aslında değil.

Benimde Luna diye bir kızım var Russan blue cinsi diyoruz ama aslında değil, kırma.

Bu kedicik de kırma.

Zaten ülkemizde safkan russian blue görmedim simdiye kadar.

Beyzpl

Hayvansever
Balik Dostu
@Arndiol, öyle mi, bunu yeni öğrendim 🤔 internete ismini yazınca "Mavi Rus kedisi, kısa tüylü, uzun yüzlü gümüşi mavi renkte bir kedi ırkıdır." diye bir açıklama çıkıyor. Bu yüzden örneğin british shorthair gibi bir ırk sanıyordum.
Sizce bu kediyi sahiplenmek isteyen çıkar mı? Belki yakalayıp biraz besleyip (ev ortamına ve insana alışması bakımından) güvenilir birisine sahiplendirebilirim. En azından güzel bir yuvası olur.

Son düzenleme:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Russian blue bir ırk tabi, ülkemizdeki russian blue lar orjinal değil sadece.

Origin Russian Blue sağdaki, biraz kahverengi cıkmış ama ışık ve yapı kaynaklı olabilir. Öteki de bizim ülkedeki. Fark bariz açık :)

Ülkemizdeki russian blue'lar british gibi bir kedi ile kırma sanırım, genetik olarak aynı kökenden geliyorlar zaten.

Dediğim gibi zaten origin olanı ülkemizde hiç görmediğim için sağdakini de russian blue olarak düşünüyoruz, bunda yanlış birşey yok. Bence de kırma da olsa russian blue sonucta.

Sahiplenme kısmıda arayan cok oluyor RB kedileri. Facebookta sayfası var oradan hemen sahiplendirirsiniz bence.

2222.jpg
Russian_Blue_Cat_American_type.jpg

Çözüm