Rat Mama Tarifi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Son zamanlarda oldukça fazla evcil hayvan olarak beslenen canlılardan olan ratler için pet shoplarda mama bulmak pek de mümkün değil. Ratlerin her anlamda ihtiyaçlarını karşılayabilecek kuru mama tarifini sizlerle paylaşıyorum :)

52720903_980944025628525_5006809910009135104_n.jpg
Malzemeler:
  • Pişmemiş sebzeli makarna
  • Yumurtalı haşlanmamış noodle
  • Kuru meyveler (ortalama 5 çeşit yeterli olacaktır.)
  • Mısır gevreği
  • Çekirdek (ayçekirdeği, kabak çekirdeği)
  • Haşlanmamış pirinç
  • Tuzsuz kuruyemişler (fıstık, ceviz, fındık, badem)
  • Müsli
  • Kedi-köpek ödül maması (boyutu fazla büyük olmayacak)

b16816d236b01cd42aacbde304ae7f38.jpg

Yapılışı:

Büyük bir kovaya aldığınız malzemeleri boşaltıp eşit dağılacak şekilde karıştırınız. Afiyet olsun!

Not: Rat'inizin veya rat sayınıza göre malzemeleri almanız için herhangi bir miktar belirtmedim.

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha önce belgeselde gördüğüm fakat evcil hayvan olarak düşünmediğim bir hayvandı rat. Rat hakkında detaylı bilgiye sahipseniz gerekli alanda açıklama da bulunur musunuz sayın yetkilim :) ciddi anlamda merak ettim bu hayvanları, bu arada güzel bir anlatım olmuş emeğine sağlık.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Bunlar ne kadar güzel hayvanlar, ben rat ilk defa görüyorum desem yeridir. Fare gibi duruyorlar, normal fareden farkları nedir?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Bunlar ne kadar güzel hayvanlar, ben rat ilk defa görüyorum desem yeridir. Fare gibi duruyorlar, normal fareden farkları nedir?
Rat farenin ta kendisidir. Aralarında hiçbir fark yok :) Buraya sizin için sevimli rat videosu bırakıyorum. İnsanların korktuğu, zehirlediği canlıları artık evde evcil hayvan olarak besleyenleri görmek mümkün

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit, evlerine alıpta besleyen insanlar iyi ki varlar ama yoksa diğer insanlarda ömürleri boyunca hep bir ön yargı olacaktı.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Daha önce belgeselde gördüğüm fakat evcil hayvan olarak düşünmediğim bir hayvandı rat. Rat hakkında detaylı bilgiye sahipseniz gerekli alanda açıklama da bulunur musunuz sayın yetkilim :) ciddi anlamda merak ettim bu hayvanları, bu arada güzel bir anlatım olmuş emeğine sağlık.
Çok yakında...

serhates

Hayvansever
Kedi Dostu
ratlar, fuzzy halinde alındıktan sonra ilgi ile büyütüldüğünde çok sosyal canlı haline gelebiliyor. çiftleşme zamanlarında köpek ara ara köpek maması verilmesi şart, yoksa ebebeynler protein eksikliğinden maalesef yavurlarını yiyor