Profine yavru kedi maması kokuyor mu?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Arkadaşlar şu anda yaklaşık 3 aylık olan yavru kedimi 1 ay önce sahiplendim ve 1 aydır evdeki yiyeceklerle (peynir, yoğurt, ekmek, yumurta, laktozsuz veya seyreltilmiş süt gibi şeylerle) besliyorum ama artık yeterli gelmediğini düşünüyorum ve yumurta ve yoğurt hariç hiçbirini de ayıla bayıla yemiyor, özellikle dün ne verirsem veriyim koklayıp yemeden gitti ve çok üzüldüm. Yani yetemiyorum ona ve mamaya başlamak istiyorum, burdaki yorumlarda Profine'ın içeriğinin iyi olduğunun yazıldığını gördüm ve ondan almayı düşündüm fakat kullananlar da çok kötü koktuğunu yazıyor :(( Kötü kokmayan ve Profine kadar iyi fakat biraz daha uygun fiyatlı mama tavsiyelerinizi yazarsanız çok sevinirim :))

Çözüm
1.5 kilo kullandım 3 aylık kedim için.
Tanrım bu nasıl bir kokudur, agzı ayrı mama ayrı kokuyor. hatta yazmıştım actıgım bir konuda incelemesini yapmıştım.

Profine fiyatına daha kaliteli mamalar alabilirsiniz hemen hemen.

ben 10 kg fitmin kitten alıyorum, 400 tl civarı. kilosu 40 tl'ye geliyor. hem tahılsız hem et oranı profine dan cok daha iyi.

Su konuya bakabilirsin.

Kedi Maması Yorumları

Ek olarak kaliteli kuru mamalar besin değerleri hesaplanarak yapıldıgı için cok fazla takviyeye ihtiyac duymadan tüketilebiliyor. Ancak veterinermin dediğine göre kediye süt ve süt ürünlerini (laktozsuz) haftada 1 vermek yeterliymiş. fazlası sindirim sistemine zarar verirmiş. bu nedenle beslenme şeklinizi iyi araştırdıgınızdan emin...

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Tanrım bu nasıl bir kokudur, agzı ayrı mama ayrı kokuyor. hatta yazmıştım actıgım bir konuda incelemesini yapmıştım.

ben 10 kg fitmin kitten alıyorum, 400 tl civarı. kilosu 40 tl'ye geliyor. hem tahılsız hem et oranı profine dan cok daha iyi.

Su konuya bakabilirsin.

Kedi Maması Yorumları

Ek olarak kaliteli kuru mamalar besin değerleri hesaplanarak yapıldıgı için cok fazla takviyeye ihtiyac duymadan tüketilebiliyor. Ancak veterinermin dediğine göre kediye süt ve süt ürünlerini (laktozsuz) haftada 1 vermek yeterliymiş. fazlası sindirim sistemine zarar verirmiş. bu nedenle beslenme şeklinizi iyi araştırdıgınızdan emin olun lütfen.

Çözüm

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu

Su konuya bakabilirsin.

Kedi Maması Yorumları

Ek olarak kaliteli kuru mamalar besin değerleri hesaplanarak yapıldıgı için cok fazla takviyeye ihtiyac duymadan tüketilebiliyor. Ancak veterinermin dediğine göre kediye süt ve süt ürünlerini (laktozsuz) haftada 1 vermek yeterliymiş. fazlası sindirim sistemine zarar verirmiş. bu nedenle beslenme şeklinizi iyi araştırdıgınızdan emin olun lütfen.
Aynen sanırım kokuyor diye sizin yorumunuzu görmüştüm :d teşekkür ederim öneri için daha fazla araştırıcam inşallah 🙏

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizde elimizden geldiğince araştırmanıza yardım ederiz, sormanız yeterli;)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Internetten alıyorum, önce karşı tarafa son kullanma tarihini soruyorum. Kapalı mamalarda sıkıntı olmuyor ama açık mama almayın güvenilir değil. Gerçi fitmin i açık satan görmedim henüz :D
Belli bir yerden almıyorum, internette hangisi en ucuzsa oradan alıyorum :D

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Internetten alıyorum, önce karşı tarafa son kullanma tarihini soruyorum. Kapalı mamalarda sıkıntı olmuyor ama açık mama almayın güvenilir değil. Gerçi fitmin i açık satan görmedim henüz :D
Belli bir yerden almıyorum, internette hangisi en ucuzsa oradan alıyorum :D
Cok teşekkür ederim 😊

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Profine ve Brit Care içerik olarak birbirine çok benzerdir. Brit Care'e de göz atmanızı tavsiye ederim. :)

uzayli

Hayvansever
Kedi Dostu
Profine ve Brit Care içerik olarak birbirine çok benzerdir. Brit Care'e de göz atmanızı tavsiye ederim. :)
Teşekkür ederim Gülce hanım Fitmin ya da Brit Care 2 kg olanının hangisini daha uygun fiyatlı bulursam onu alacağım sanırım 😂 Alışacak mı nasıl olcak felan küçük gramajdan başlamak lazım gibi 😅

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Brit care daha ekonomik , gerçek et oranı fitmine göre yarı yarıya ve tahıllı.
Fitmin biraz daha lüks :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Malesef onu kullanmadım hiç. Kısırlaştırma dönemine kadar büyüme asamasindalar diye biraz lüks besleyim dedim :D
Sonra bütçemi değiştireceğim

Rick

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol Fitmin'i dediğiniz gibi çok fazla tüketiyor kabını boş görünce dayanamıyorum günde 70 ile 100 gram arası veriyorum.Sorun olur mu ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Arndiol Fitmin'i dediğiniz gibi çok fazla tüketiyor kabını boş görünce dayanamıyorum günde 70 ile 100 gram arası veriyorum.Sorun olur mu ?
Yavru kedilerde gramlı vermeyin diyor benim veterinerim. Yetişkin kedi ise boy kilo oranına göre gramajlı verebilirsiniz demişti.

Yavru ise çok yiyorlar diye tepeli koymuyorum artık, dolduruyorum iyice bitirdiklerinde tekrar koyuyorum o zaman daha az tüketiyorlar:)