Polislik sınavına gireceğim! 🙀

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Biraz alakasız bir konu ama böyle paylaşılan konuları görünce size bu durumumdan bahsetmek istedim. Polisliğe çalışmama fırsatım olmadı. Bir bilginiz var mı nasıl bir sistem ? Hem 25.dönem hem de 26.dönem polisliğe başvurduk bakalım😂 sınav 4ünde bu hafta en azından parkur göreyim diye spor kulübüne gideceğim. Benim çok alakam yok polislikle parkurla falan ama babam şansını dene diyince başvurdum bakalım hakkımızda hayırlısı

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de girmiştim zamanında ama çok oluyor ben gireli (sanırım 10-11 yıl) :) renk körlüğünden elenmiştim, PMYO ve TSK çok istiyordum ben ama kısmet olmadı renk körlüğünden. 15 ay askerlik yaptım Yayladere/Bingöl'de ama :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben ilk defa giriyorum böyle parkurlu mülakatlı birşeye, 22 olcam bikaç aya normal herhalde ilk olması 🤗 bakalım nolcak

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, bir arkadaşım parkurlarda bayağı ter dökmüştü, kadınlarda kaç saniye oluyor parkur bilmiyorum ama erkeklerin parkuru bayağı zor geçmiş. Polis olmak güzel bir duygudur, girdiğin zaman daha iyi anlayacağını umut ediyorum. İçerisine girmedim ama içimde de hep bir üzüntü bırakmıştır :)

Sağlık durumun iyi değil mi? Sağlık muayenesinde bayağı detaylı inceliyorlar, bir de neler soruyorlar? Nasıl sorular geliyor detaylı araştır derim. :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bildiğim kadarıyla sağlıklıyım 😂 parkuru yapabilirsem ki yapamıcam sanırım 48sn istiyorlar en geç neyse o zaman araştıracağım soruları. İşte insanlar bu kadar çalışıyor olmuyor ben hiç çalışmadım bu yüzden hiç umudum yok ama bu olmazsa hiç yoktan o havayı solumuş olcam bir sonrakine daha tecrübeli gidicem birde çalışırsam ondan ümidim olur. Kulüpte çalıştıranlar birde 300₺ istiyor yani masraflar 500/600 ü buluyor olmazsa bir tek babamın bu çabasına üzülcem

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, aslında emek verirsen neden olmasın ki? Biraz istekle olur her şey, tabii bu benim naçizane fikrim :) renk körü olmam silahlı kuvvetlerde olmamın önüne geçti maalesef, ben de evimde web'e dair her şeyi öğrendim :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Kötü olmuş sizin için. Tabikide emek verince olur ama çevremde torpilsiz zor diyenler de var insanın hevesini kırıyorlar. Gerçi hiç benlik değil özel harekat eğitimleri dehşet zor ben biraz çıt kırıldımım bu konuda...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Özel harekat olmazsın :) torpil hakkında bir şey diyemem ama benim bir arkadaşım 10 adam alıp 9'u torpil ile giriyorsa o 1 kişi ben olacağım dedi ve girmişti. Sözlü mülakattan elendi, spordan elendi ama üçüncü de girdi. Azim ve istekle başardı, helal olsun adama. :)

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim ilk başvurduğum özel harekatmış sonradan öğrendim 😅 sonra ikincisine de başvurduk o düz pomem

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, o zaman kolay gelsin 😀 aklıma leyla ile mecnun dizisindeki erdal bakkalın evlenme hikayesi geldi. Yavuz benzetme yapıyordu, üniversitede de yanlış tercih yapan öğrenciler gibi hikayeniz diye 😂

Aminebusra

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende girdim sınava ayağımda tendon uzaması oldu alçıya alındı gerçekten çok istiyordum nasip değilmiş siz başarılı olursunuz inşallah polislik akademi çok istediğim bir ortam ve meslekti

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Bende girdim sınava ayağımda tendon uzaması oldu alçıya alındı gerçekten çok istiyordum nasip değilmiş siz başarılı olursunuz inşallah polislik akademi çok istediğim bir ortam ve meslekti
Benim olmadı nasip değilmiş, geçmiş olsun :)