Tavsiye Petshopdan Açık Mama Alınırken Dikkat!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Serkan

Hayvansever
Kopek Dostu
Merhaba, Petshoplarda açık mama satıldığını hepimiz biliriz, ancak bazı hilebaz satıcılar bunu kötüye kullanır. Evcil hayvanlar için gerçekten hakkıyla açık mama satan petshopların adı, bu kişiler yüzünden kirleniyor. Açık mama satın alınırken dikkat edilmesi gerekenleri aşağıya listeledim. Eğer, sizin de fikirleriniz bulunuyorsa paylaşabilirsiniz :)

• Açık mama satın almadan önce, mamayı kontrol etmenizi öneririm. Gerekirse, internete girerek mamanın açık halinin fotoğraflarına ve görünümüne bakın. Bazı hilebaz insanlar mamanın farklı şekillere sahip olan mamaları içerisine katabiliyor.
  • Mamayı şeffaf bir poşete koydurarak, etrafını inceleyin. Mamalar, her ne kadar ağzında bulunan kilit ile kapansa da bazen açık unutuluyor ve içerisine sinek gibi böcekler girebiliyor. Bu yüzden patili dostlarımız bunlardan kötü etkileniyor.
Bunlar, daha önce yaşadığım veya gördüğüm şeyler olduğundan dolayı sizlerle paylaşmak istedim :giggle:

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Açık mama petshopcu arkadaşı tanımıyorsanız kesinlikle alınmaması gereken bir mama tipi. Farklı mama , son kullanma tarihi geçmiş mama satmasını gectim o zaten büyük risk.

Ancak paket acılıp hava ile temas edildikten sonra zaten bayatlama süreci başlayan mama, ek olarak poşetlere konulup kanserojen madde ile temas ediyor. Yani başlı başına zararlı. Farkındaysanız mama paketlerinin iç yüzeyi mama için özel bir kaplama oluyor.

En fazla önünüzde sıfır açılan mama paketinden açık mama almanızı tavsiye ederim.

Açık mama almak yerine mamaların testerlarını firmalardan talep edip uygun mamayı bulup 10 kg şeklinde aldıgınızda zaten açık mama ile aynı paraya denk geliyor. 10 kg mamayı 2'şer kg' olacak sekilde bölüp saklarsanız bayatlama durumunu da min. indirmiş olursunuz.