Şikayet PetShop Yalanları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Miyaannesi

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim de başıma geldi hasta kuşu sattılar. Eve geldikten 1 hafta sonra yemek bile yiyememeye başladı ağzı burnu akıyordu acı çekerek öldü. Günlerce kendime gelemedim insanların duygularıyla oynamak bu kadar kolay olmamalı. Açıklamaları da şuydu canlı hayvanın garantisi olmazmış..

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kuşla ilgili benim başımdan da minik bir olay geçti;
Sultan papağanı alacaktım ve başka bir neden ile gittiğimiz petshop'a bu tür hakkında bir iki şey sordum. Konuşma az çok şöyleydi;
Ben : bu kafesler kuşlar için zararlı diye biliyorum (yuvarlak kafeslerden bahsediyorum).
Petshop : yok bir zaraı olmaz kuşlara.
B. : peki sizdeki papağanların yaşları ne kadar. Aralarında bir yaşını geçmiş var mıdır?
P. : yok abla bizde yaşı geçmiş kuş yoktur. Hepsi yavru bunların. Zaten yaşı geçmiş kuş piyasada yok.

Bilen bilir yuvarlak kafes kuşların yön duygusuna zarar verir. Ayrıca hiç karşılaşmasam da petshop'tan kuş alıp besliyemediklerinden dolayı geri getiren kişiler var ve yaşını çoktan geçmiş kuşlar ile dolu olur petshop :confused:.

synax

Hayvansever
Kus Dostu
abi yavru kus varmı
-var daha 3 aylık çok güzel yavru eğiitimli ele kola da gelir
-eve gidersin sevinçle anlayan biri gelir sonra bu kuş 1 yasından fazla ve eğitim almamıs ele kola gelmez yabani

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@synax, kesinlikle. Çocukluğumuzda çok az petshop vardı, üretimhane gibi harebe yerleri vardı ve aynı bu cümleyi kurarlardı :)

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
Satmayan mamayı ellerinden çıkarmaya çalışırken söyledikleri '' bizim tüm müşterilerin kedisi bayılıyor bu mamaya, ürün yetiştiremiyoruz valla, yok satıyor'' yalanı...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mnemosynes, bir de yalan söylemelerini insan geçiyor, yemin etmeye başlıyorlar. Hayvan satışı yapan yerlerden alışveriş yapmıyorum, genel de online sipariş geçiyorum taze mis gibi mamalar geliyor.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mnemosynes, bir de yalan söylemelerini insan geçiyor, yemin etmeye başlıyorlar. Hayvan satışı yapan yerlerden alışveriş yapmıyorum, genel de online sipariş geçiyorum taze mis gibi mamalar geliyor.
Kesinlikle. Hem online daha uygun fiyatlı oluyor. Arada bir de kampanya filan oldu mu, mis.

Kedilerimizi ilk sahiplendiğimizde her şeyi petshoptan alıyorduk. Aman işte esnaf kalkınsın, hem de gözümüz görerek almış oluruz diye. Aynı üçkağıtçı, sattığı sakinleştirici macunda etiketin altından farklı SKT çıkınca ''Yooo, biz satmıyoruz ki öyle bir şey. Yok bizde böyle bir ürün'' de dedi. Trajikomikler o yüzden.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mnemosynes, benim ilk sanal petshop oluşturma fikrim 10 yıl önce gelmişti aklıma :D

İlk o zaman kandırıldığımın farkına vardım :) Bazen kandırılmak insanı uç noktalarda düşüncelere götürüyor sanırım.

Mnemosynes

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mnemosynes, benim ilk sanal petshop oluşturma fikrim 10 yıl önce gelmişti aklıma :D

İlk o zaman kandırıldığımın farkına vardım :) Bazen kandırılmak insanı uç noktalarda düşüncelere götürüyor sanırım.
Belki ileride Hayvanlarnet Online Petshop da olur. Çünkü neden olmasın? ☺

Kevork

Hayvansever
Kopek Dostu
Söyleyeceklerimi herkes üstüne almasın ama bu zamana kadar gördüğüm ne kadar hayvan satışı yapan kişi varsa hepsi üç kağıtçı vicdan yoksunu tiplerdi , bizlerin hayvanları doğal alanlarından etmemiz daha vicdansızca bi durumdur ama bu şahısların hayvanlara karşı hiç vicdanlı göremedim. Belkide benim sanşıma böyleydiler.