Öneri Petshop Nedir? Petshoplar Hakkında Konuşalım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
selam güzel insanlar bugün petshop nedir? ne iş yaparlar? nelerle uğraşıyorlar, ne yer ne içerler? :) biraz petshopların hakkında konuşalım.

genellikle internet üzerinden sipariş veriyorum, belirli bir internet sitesinden alışveriş yapmıyorum bu nedenle benim için hangisi uygun ve kaliteliyse oradan alışveriş yapıyorum. ama bazen yeri geliyor petshoplardan ürünler alıyoruz, kafesler içerisinde yer alan hayvanları gördüğüm zaman beynime kan sıçrıyor diyebilirim bu nedenle bende olabildiğince alışveriş yapmak istemiyorum. ani ihtiyaçlarım ve bu ihtiyaçlarım küçük şeyler ise alıyorum.

bu arada petshop nedir sorusuna vereceğim tek cevap; hayvanlar üzerinden kâr elde eden kuruluşlardır.

sizin petshop anınız var ise veya bildiğiniz ne varsa dinlerim sonuna kadar.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kayseri'de hangi petshop'a iyi desem bilemedim. Sizin de dediğiniz gibi o canları gördüğüm zaman içim parçalanıyor, hayvanların özgür olması gerekirken ya da en azından güvenli ellerde dostluk kurması gerekirken orada küçücük bir kafesin içinde günlerce, haftalarca, hatta aylarca duruyorlar.

Bu durma işi ne kadar zararlı olduğunu anlatmama gerek yok sanırım. Hayvanın tüm kas yapısını, kemik yapısını etkiliyor... o nedenle ben pek tasvik etmiyorum, yalan yok. Hayvan satışı yapmayan yerde bulmak çok zor...

Ali

Hayvansever
Kopek Dostu
Tanıdığım, bildiğim yerler harici hiç uğramıyorum.
Özellikle balıklar ve kuşların başta olmak üzere canlıların orada çektikleri eziyet, petshopların hayvanlara gösterdiği ilgisizlik..
Göz göre göre birbirini yiyen balık türlerini aynı akvaryumda yaşar diye verenler, hastalıklı kuşlarla ilgilenmeyip sağlam diye satanlar..

Genelde alışverişimi ''hobici'' tabir edilen kişilerden ve internette tanıyıp güvendiğim sitelerden yapıyorum.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ali bey işte tam olarak bahsetmek istediğim şey buydu, benim arkadaşıma satmışlar. Kadın Göksun da öğretmenlik yapıyor, çok sağlam kuş hiçbir şey olmaz eğer bir kez hastalık belirtisi olsun getir kafama çal demiş.

Neyse kuş çok kötüydü Tevfik dedi, aldım eve getirdim biliyorum hasta olduğunu kurtarabilir miyim diye getirdim ama sabahı göremedi, veteriner hekime götürdüm kuş için çok geç demiş sabahta aldığı gibi gitmiş adamın yanına ne kadar beddua ettim, ne kadar bağırdım çağırdım ağladım diyor...

Aslında Petshop yalanları diye bir başlık açılabilir, güzel eleştiri yaparız.

• Beğen
Tepkiler: Ali

Ali

Hayvansever
Kopek Dostu
@Ali bey işte tam olarak bahsetmek istediğim şey buydu, benim arkadaşıma satmışlar. Kadın Göksun da öğretmenlik yapıyor, çok sağlam kuş hiçbir şey olmaz eğer bir kez hastalık belirtisi olsun getir kafama çal demiş.

Neyse kuş çok kötüydü Tevfik dedi, aldım eve getirdim biliyorum hasta olduğunu kurtarabilir miyim diye getirdim ama sabahı göremedi, veteriner hekime götürdüm kuş için çok geç demiş sabahta aldığı gibi gitmiş adamın yanına ne kadar beddua ettim, ne kadar bağırdım çağırdım ağladım diyor...

Aslında Petshop yalanları diye bir başlık açılabilir, güzel eleştiri yaparız.

PetShop Yalanları Şöyle mi :))

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Ali aynen öyle, çok güzel oldu bu konu :) bayağı makara döneceğini düşünüyorum :D

• Beğen
Tepkiler: Ali

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
İnternet üzeri diğer petshoplara gidilmesine ben de karşıyım, küçücük kafeslerin içerisinde dolu hayvanı koyuyorlar bildiğiniz eziyet eziyorlar! Sadece pet ürünleri satan internet siteleri var oraları tercih ediyorum ve gayette memnun kalıyorum, canlı hayvan satışı yapan petshop nedir bilmem...

Mustafa

Hayvansever
Kedi Dostu
Hayvaları hapsederek üzerilerinden rant sağlamaktan başka amaçları yok. Zaten çoğu ürünü piyasadan pahalıya satma derdindeler birde o şekilde hayvanlar üzerinden rant sağlayınca insan delleniyor.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mustafa, ve sürekli yapıyorlar o hayvanların sürekli çiftleşmelerini ve doğurmalarını sağlamak o canlara resmen işkencedir. Biz insanların maalesef gözünü öyle para bürümüş ki ne vicdanımızın sesini ne de vicdanı olan insanların sesini dinliyoruz.

Mustafa

Hayvansever
Kedi Dostu
@Mustafa, ve sürekli yapıyorlar o hayvanların sürekli çiftleşmelerini ve doğurmalarını sağlamak o canlara resmen işkencedir. Biz insanların maalesef gözünü öyle para bürümüş ki ne vicdanımızın sesini ne de vicdanı olan insanların sesini dinliyoruz.
Malesef üzücü bir durum :(

ozguracar

Hayvansever
Kedi Dostu
Turkiye disinda bir cok ulkede evcil hayvan almak hem cok pahali hem de bir suru proseduru varmis. Kanada'da bir arkadasa sordum scottish fold almak istesek orada ne kadara malolur diye, arastirdi da 1500 dolardan basliyormus. Cipli ve kimlikli olarak Sozlesme ile veriyorlarmis.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
@ozguracar, diğer ülkelerde sokaklarda hayvan yok diye biliyorum ama yanılıyor muyum? Bir de bizim burada sürekli hamile kalmasını istiyor sahipleri ve bu onlara işkence oluyor :(

Türkiye’de çok fazla sokaklarda hayvanlar var ve aşırı derece bakıma muhtaçlar maalesef. Sokak kedileri çok fazla doğuruyorlar ve yavruları çok fazla ölüyor. Keşke tüm sokak hayvanlarını kontrol altına alabilsek ne muhteşem olur ♥️

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
petshoplar hakkında dediklerinize katılıyorum, aslında @ozguracar bey elbette satışına karşıyım hayvanların ama takip edilmesi şartı ile sahiplendirmek çok daha mantıklı. bizim petshoplardaki mantık şudur, satışını yapayım isterse eve gitmeden sokağa bıraksın banane derdindeler.

madem satışı yapıyorlar aslında devletimizin bir kanun çıkartıp takip kararı vermeleri gerekli, petshoplar detaylı bir şekilde incelemeye alacaklar hayvanı öylesi çok daha mantıklı olur

mrt0710

Hayvansever
Kopek Dostu
ben istanbul maltepede zümrütevlerde bir petshop alışveriş yapıyorum Petsepette diye bir yer . isternet siteleride var ve fiyatları cok uygun . istanbuldaki hayvansever arkadaşlarımıza önerimdir

pirtikkedi

Hayvansever
Kedi Dostu
İşte Petshoplar bu işi yapıyorlar.
a3433892-992d-40ef-8327-2737d02acdf2-300x225.jpg
WhatsApp-Image-2019-08-25-at-22.24.50-225x300.jpeg
WhatsApp-Image-2019-08-25-at-22.24.50-1-225x300.jpeg