Perulu Aktivist Ağaç ile Evlendi

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
4 Mar 2019
Mesajlar
2,845
Çözümler
12
Tepkime puanı
1,931
Puanları
113
Konum
Türkiye
Sonsuz mutluluklar diliyorum Perulu aktivist'e, çılgın abimizin adı Richard Torres. Çevre ve doğa sorunlarına dikkat çekebilmek adına daha önce böyle bir eylemde bulunmuş birisi, okuduğumda şaşırmıştım. Tabii sizlerin yorumları nasıl olur çok merak ediyorum :)

Kolombiya'da evleniyor, ağaca gelinlik giydiriyor, ağacı öpüyor ve ağacın çiçeğini ise genç kızlara doğru fırlatıyor. Kendisinin verdiği mesaja hayran kaldım ama, Peru ve Kolombiya'nın ormanlarını yok ediyorlar ve ben de bu şekilde tepki çekebilmek adında birçok insanı uyarıyorum, diyor.

Ben burada bu abimizi taktir ettim, gerçekten güzel bir düşünce ile hareket ettiğini düşünüyorum. Bu haber oldukça dikkat çekiyor, neden? Çünkü bir insan, bir ağaç ile evleniyor. Fakat bir insan, sesi kısılana kadar "ORMANLARI YOK ETMEYİN ARTIK" diye bağırsa, kimse duymayacak, duysada umursamayacaktır. Dikkat çekip, gerekli mesajı ilettiğini düşünüyorum.

agac-ile-evlendi.jpg
 

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Katılım
28 Ağu 2020
Mesajlar
1,728
Çözümler
24
Tepkime puanı
922
Puanları
113
Konum
İzmir
Ağaçları ya rant uğruna ya da bilinçsizlik üzerine yok ediyorlar.
Bir tane karikatür benzeri zımbırtı var, kadının birisi nükleer santrallere karşı tepki veriyor ilk sahnede, sonra kadına alkış tebrik odul vs. En son fotoğrafta santral çalışmaya devam ediyor.
Bu tür protestolar kitlesel yapılmazsa bence bir ise yaramaz. Sadece kişiyi ünlü yapar.
Çocukluktan egitim verilmeli ve protestolar kitlesel olmalıdır:)

Şahsi fikrim tabi