Parmak Maymun (Pygmy Marmoset) Bakımı

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Begüm, ben de merak ediyorum ama birçok kişi Parmak Maymunu merak ettiğinden dolayı arıyordur diye düşünüyorum :) açıkçası bana hiç denk gelmedi besleyen kişi veya kişiler.

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında parmak maymunları beslemek istiyor insan ama egzotik dünyasından çıkartmaya insanın vicdanı kesinlikle el vermiyor. Yine de bu bilgilendirme için konu sahibine çok teşekkür ederim🙏🏻

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Aslında parmak maymunları beslemek istiyor insan ama egzotik dünyasından çıkartmaya insanın vicdanı kesinlikle el vermiyor. Yine de bu bilgilendirme için konu sahibine çok teşekkür ederim🙏🏻
Rica ederim :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Hiçbir hayvanı doğasından ayırmak değil amacımız, sosyal ağlarda bayağı tepki gördük bu konu hakkında. Bizim amacımız insanlar parmak maymun besledikleri zaman (bu konuda ısrarcı olan kişiye ne yapabiliriz?) onlara doğru bir biçimde yardımcı olmak!

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
yasaklara kimse uymuyor ama burada @socrabbit çok güzel bilgiler vermiş ve ben bilgileri çok faydalı buldum. madem besliyorsunuz parmak maymunu nasıl beslediğinizi bilin diyor :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Benim hedefim daima bilinmeyeni doğru ve duru bir şekilde anlatmak oldu. Günlük hayatta hiçbirimiz her kurala tam anlamıyla uymuyoruz, hayvanların beslenmesi konusunda da aynı şey geçerli. Eğer herkes bakımı yasak diye gözünü o canlıya kapatırsa aynı zamanda yardıma muhtaç bir canlıyı da göz ardı etmiş olacaktır. Yazılarımdaki asıl hedefim hep bilinmeyen veya yanlış bilinenler üzerine oldu. Parmak maymun bakan kimse bu yazıyı okumasa dahi kişilerin hayvanlar hakkında genel kültürünün artmasını sağlamak da çok güzel bir olaydır benim için. Sosyal medya üzerinden her şeyi kafasına göre yapıp kendini hayvansever ilan eden kitle bu zamana kadar bana hiç nefes aldırmadı, bu saatten sonra aldıracaklarını da hiç sanmıyorum. Onlar kedilerine-köpeklerine kola içirip sütlü kahveli cicibebe yedirekoysunlar, bende işimi icra edip onların kötü söylemlerine kulak tıkayayım.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
İşte bu yüzden hep bir aradayız. Burada çok fazla insana yardımcı oldun ve binlerce insana da yardımcı olacaksın (veteriner hekim olduğunda). Sosyal medyada bir grup var ve bu grup sürekli insanları karalama içerisinde. En iyi hayvansever benim, en güzel hayvansever benim, diğerleri benim kadar sevemez, diğerleri bir şey bilmiyor, benden iyi kimse yok diye düşünen bir toplum var maalesef.

Bir insan bilmiyor olabilir, sonsuz saygı duyarım. Bizlerinde çok fazla eksikleri var ama benim kızdığım nokta; bencilliktir!

ulfiye

Hayvansever
Balik Dostu
Hayvanat bahçesinde görmüştük buna benzer bi maymunu. Çok sevimliydi ancak evcil hayvan olmaz bence

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında her hayvanın yeri doğadır fakat insanoğlu hayvanların doğasına el attığından dolayı maalesef bu durumdayız. @socrabbit sağ olsun böyle bir yazı hazırlamış, eğer besleyen olursa da nasıl bakımı yapılacağını bilsin, yanlış yöntemler uygulamasın diye çabalamış.

Senaa

Hayvansever
Kopek Dostu
Parmak maymun küçük dostlarımızın bakımını nereden üstlenebiliriz eğer bilginiz var ise paylaşabilir misiniz

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Türkiye'de parmak maymun bakmak ve satmak yasaktır. Parmak maymun baktığınız tespit edilirse hakkınızda işlem başlatılır. Yani parmak maymun alabileceğiniz herhangi bir yer bulunmuyor.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
Parmak maymun araştırması yaptım elbette satın alma sahiplenme yapılmalı ama fiyatları oldukça etkili. Ve eğer yasak ise bu kadar yüksek rakamlara nasıl satabiliyorlar? İnternet üzerinden evcil hayvan satışı yasak normal de ama bu kişiler direk egzotik hayvanı satıyorlar.