Duyuru Para Talebi ve Mama Talebi Kesinlikle Yasaktır!

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba değerli hayvanseverler, sitemiz içerisinde yeni getirmiş olduğumuz bir kuralı sizlerle paylaşmak istiyorum.

Bu kuralımız, Para Talebi ve Mama Talebinde bulunan kişileri report edip (veya bizleri etiketleyebilir) bizim görmemizi sağlayabilirsiniz. Bunun sonucunda ise o kişiye gerekli uyarı veya cezayı sağlarız.

Mama gönderecek kişiler konu açabilir, anlaştığı hayvansever kişiye mamasını gönderebilir. Fakat hiç kimse para talebinde veya mama talebinde bulunamaz. Bu kuralı koymamızdaki amaç ise birçok art niyetli kişilerin hayvansever olmadığı hâlde birçok kez insanların vicdanları ile oynayıp, dol*ndırmasıdır.

Kurallara uymayan kişiler öncelikle uyarılacak, daha sonra siteden uzaklaştırılacaktır.

Saygı, sevgi ve hayvanlar ile kalın.
Hayvanlar.net Yönetimi

cigdemcnkc

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben bu uyarıyı bilmeden besleme kategorisinde bi konu açmıştım isterseniz bi bakın silin.. Yani besleme günlüğü kategorisini görünce bu tarz bir sistem sanmıştım bir sakınca olmayacağını düşündüm kusura bakmayın.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@cigdemcnkc, estağfurullah dün gece aldığımız bir karar idi bu karar, üzerinize alınmanızı istemem. Bazı insanlar var ve ilerleyen zamanlarda tek istedikleri şey; mama ve para olacak bu nedenle bu kararı alıp yayınlamak durumunda kaldık.

Açmış olduğunuz konuyu reportlayabilir misiniz?

Begüm

Hayvansever
Kedi Dostu
Aslında böyle bir karar aldığınız iyi olmuş, sizi tenzih edeyim @cigdemcnkc hanım ama çok fazla insan kedisini veya köpeğini bahane edip para talebinde bulunacaktır ileride eminim.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Çok yerinde bir karar olmuş. Özellikle instagram üzerinden yeni açılmış hesaplar görüyorum buna benzer. hiç tahmin etmediğim insanlardan dinledim, zamanında güvenip para gönderip aslında hiç hayvanı olmayan, başka hayvanlara da yardım etmeyenleri. Sosyal medyaya da dikkat etmek lazım. başkasının fotoğrafı ile vicdani duyguları kullananlar çıkabiliyor.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@SANCAKTAR hocam biz para ve mama talebi edenleri cezalandırdığımız gibi, herhangi birisinden de mama veya para talebinde de bulunmuyoruz.

Örneğin: bir reklam alanımızı mama gönderecek olan sponsorumuz için ayırabiliriz 2-4 hafta gibi. Bu tarz örnekler olabilir. Çok fazla kişi bana bağış koyabilirsin dedi site içerisine ama ben onu da kabul etmiyorum, koymayacağım.

SANCAKTAR

Hayvansever
Kopek Dostu
Bağış olayı bşr yandan güzel ama ömrünüzden ömür gider @Tevfik hocam. Zaman geçer bir gün birisi çamur atar huzurunuz kalmaz

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
çok güzel bir konuya değinmişsiniz. insanların tabir ettiği bir söz var "kedili dilencilik" diye. gerçekten de öyle oluyor, sürekli her yerde mama talebinde bulunmak için ağlıyorlar. durumu olmayan insanları da psikolojik olarak zor duruma sokuyorlar, sadece kendilerinde para olmadığını düşünen kişileri sevmiyorum ben kusura bakmayın ama

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Bağış, mama talebi, para talebi ve/veya buna benzer her talep sahibine önce uyarı, daha sonra uzaklaştırılma verilecektir.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...