Papağanın Yuvaya İlgisini Arttırmak

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Sultansevgisi

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba sultanlarımı iyi bir besleyici olmayı öğrenerek deneyimlemek için aldım elimden geldiğince ve tavsiyelere uygun olarak onlara bakıyorum kuşlarım eş olmuşlar yani bunu erkeğin dişiyi korumasından kollamasindan ve kafesten saldigimda birbirlerini aramasından anlıyorum fakat yuvaliklarina hiç ilgileri yok hiç içine girmiyorlar sol tarafta takılı içinde fillik var kemirgen talaşı var fakat hiç içine bile girmediler acaba sokup ters tarafami koysam yada çiftleştirmek için yada yuvalara ilgilerini arttırmak için ne yapmalıyım lütfen yardım @Sultanım

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Kuşlarınızın şu anda yumurtası/yavrusu var mı? Yada hiç çiftleştiklerini gördünüz mü?

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
O zaman siz kızıştırıcı mama vermeye başlayın vermiyorsanız. Kendiniz de yapabilirsiniz, hazır da alabilirsiniz. Yanlış hatırlamıyorsam mama yemiyordu kuşlarınız, o yüzden haftada iki kere verin önceki konuda dediğim gibi. Ayrıca havuç, turp ve nijer tohumunu mama dışında ayrıca verebilirsiniz.
Kuşlarınıza zaman tanıyın, sultan papağanları biraz nazlı kuşlardır. Önce kendilerini hazır hisseder, sonra yuvayı tanımaya başlar, ardından girip çıkmaya başlar. Sizin tek yapmanız gereken kızıştırıcı besinler vermek, strese girmemeleri için rahatsız etmemek ☺

Sultansevgisi

Hayvansever
Kus Dostu
Çok sagolun
Love mama diye bir ürün var kizistirici etkili hergun çeşitli sebzelerle 1yemek kaşığı verin diyorlar sizce bu üründen fayda gorurmuyum

Sultanım

Moderatör
Kus Dostu
Marka iyi diye duydum, ama kesinlikle hergün vermeyin. Haftada bir defa her kuş için bir yemek kaşığı yeterli olur. Sebzeyi de en fazla haftada iki kere verin. Ve sebzenin yanında meyve de vermeyi unutmayın.