Papağanım Hasta Olabilir Mi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Cansu kara

Hayvansever
Kus Dostu
Papağanım erkek 4 aylık. gagasında ve ayaklarında sıcaklık hissettim normalden daha sıcak dışkısı falan her zamanki gibi davranışları çok iyi ama anlamadım neden sıcaktı o kadar

ErdemYay

Hayvansever
Kus Dostu
Titreme, iştahsızlık, ishal ve nefes güçlüğü gibi bir durum var mı? Davranışları iyi demişsiniz. Suyu temiz mi?

Cansu kara

Hayvansever
Kus Dostu
Titreme, iştahsızlık, ishal ve nefes güçlüğü gibi bir durum var mı? Davranışları iyi demişsiniz. Suyu temiz mi?
Suyu her gün değişiyor vitamin ve ilaçlarını düzenli olarak veriyorum bu gün veterinere götürdüm dışkı gösterdim arada bir olir öyle dedi gayet sağlıklı olduğunu söyledi. Diskisinda kahverengilik vardı vitaminlerinr baktı bunlarla devam et iyi bunlar defi . ishal yok gün içinde bir iki dışkısı sulu arada Bir nefesi iyi sadece çok uçtuğu zaman nefes nefese kalıyor.titremede hava çok serin olduğunda zaten hemen sıcak bir ortam ayarlıyorum ona hemen kıpır kıpır oluyor.

BZC

Teknik Sorumlu
Yönetici
Kus Dostu
Tek başına sıcaklık hastalık belirtisi değildir. Sağlıklı ömürleri olsun :)

Çözüm

Sultanım

Kanatlı hayvanlara merak salmış birisi :)
Moderatör
Kus Dostu
Ayakların ısısı kuş çok uçtuysa, uyukladıysa, banyo yaptıysa ve ortamın ısısına göre değişir.

Dışkı, kuşun yakın zamanda yediği yiyeceğin çeşidine göre farklılaşabilir, daha kuru veya sulu olabilir. Banyo yaptığı zamanki dışkısı ile, yeni uyandığında veya gün içinde yaptığı dışkılar farklı olabilir. Bu yüzden sadece dışkıya bakarak hasta olup olmadığına (bazı hastalıklarda dışkıda gözle görülür sorunlar olur, bu durumlar hariç) karar vermek hatalı olacaktır. Kuşunuzda gerçekten bir problem olup olmadığını düzenli dışkı takibi, kilo takibi yaparak, iştahına ve keyifli olup olmadığına dikkat ederek anlayabilirsiniz. Ayrıca bulunduğunuz yerde egzotik hayvanlarla ilgilenen bir veteriner hekim veya hayvan hastanesi mevcutsa düzenli olarak kontrole götürmek en kesin ve doğru şekilde kuşunuzun sağlığından emin olmanızı sağlar.