Otomatik Mama Ve Su Kabı Olan, Kumu Temizlenmiş Bir Kedi Evde Kaç Gece Yalnız Kalabilir?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

jacksonx

Hayvansever
Kedi Dostu
Otomatik mama ve su kabı olan, ekstra otomatın bozulma ihtimali nedeniyle evin birçok farklı yerine yaş mama, kuru mama ve su takviyesi yapılan, canı sıkılmaması için evin ortasına oyuncakları konulan ve kumu temizlenip yenilenmiş bir kedi, evde kimse olmadan kaç gece hem fiziksel hem ruhen sağlıklı olarak kalabilir?

NOT: Güvenerek emanet edeceğim kimse yok. Apartman yöneticisi alkolik, pek güvenemem. Ailem de başka şehirde.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
5 geceden fazla yalnız bırakmamanızı tavsiye ederim. Yaş mama çok hızlı bozulup böcekleneceğinden kesinlikle yaş mama vermemenizi tavsiye ederim.
Kum kabı olarak da her gün için 1 tane kap koymanızı tavsiye ederim, tuvaletini pis görürse yapmaktan vazgeçebilir.

Ek olarak evin en azından bir odasına bebekler için kullanılan kameralardan kurarsanız davranışlarını izleyip ona göre önlem alabilirsiniz. Düzenli yalnız bırakmanız gerekecekse kamera alıp ara sıra izlemeniz içinizi rahatlatır diye düşünüyorum. :)

jacksonx

Hayvansever
Kedi Dostu
5 geceden fazla yalnız bırakmamanızı tavsiye ederim. Yaş mama çok hızlı bozulup böcekleneceğinden kesinlikle yaş mama vermemenizi tavsiye ederim.
Kum kabı olarak da her gün için 1 tane kap koymanızı tavsiye ederim, tuvaletini pis görürse yapmaktan vazgeçebilir.

Ek olarak evin en azından bir odasına bebekler için kullanılan kameralardan kurarsanız davranışlarını izleyip ona göre önlem alabilirsiniz. Düzenli yalnız bırakmanız gerekecekse kamera alıp ara sıra izlemeniz içinizi rahatlatır diye düşünüyorum. :)
Tuvalet konusunda sıkıntımız yok. Bazen yoğunluktan 3 gün temizlemediğim oluyor, yine de gidip yapıyor. Yaş mamaya çok alışık o nedenle sordum ama sanırım dediğiniz gibi böceklenebilir. Çift hazneli hem mama hem su kapları var. Fotoğraflarda koyduğum şekilde. Kullanıcı yorumlarına baktığımda genelde memnun kalınmış. Bunlardan birisini alsam, ek olarak sıkıntı çıkma ihtimaline karşı iki farklı yere de seramik kaplarla kuru mama ve su takviyesi koysam 5 gece yalnız kalabilir mi sizce, deneyiminize göre?
10723385278514.jpg
9061996986418.jpg

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Otomatik mama kabı olduğu için çok sorun yaşamazsınız ancak su kabı kolay kirlenebildiği için yine her gün için 1 su kabı koymanızı tavsiye ederim. Yedekte durması için artı olarak bir mama kabı daha kullanabilirsiniz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
tam esas problem kum kabı dıyecektım kı hayvanı 3 gun pis kumu kullanmak zorunda bırakıyormuşsunuz.

Bu hayvan açısından hem hijyenik hem de sağlıklı değil bilginiz olsun. 3 gün kumun içinde duran dışkı kumu mahveder zaten.