Önerilerinizi bekliyorum

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
İyi günler oğlum 3 3.5 aylık civarı ilerde kısırlaştırma yaptırmıyim bilmiyorum ama kızgınlığa girdiği zaman tuvalet eğitimini bile unutup saldırgan bir yapısı olacağını öğrendim. açıkçası kısırlaştırma işleminden korkuyorum kıyamıyorum ona sonrasında acı çeker diye. Onun yanina aynı kendi aylarinda bir dişi sahiplensem bu defada yavrulara bakamam diye korkuyorum çünkü ev içerisinde bakıyorum ve tavşanların sürekli üreyen hayvanlar olduğunu biliyorum bu konuda önerisi olan var mı acaba ne yapmalıyım

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kesinlikle dişi tavşan almanızı önermem. Bu onun davranışlarında hiçbir şey değiştirmez. Kızgınlığa girdiklerinde sizden fazlasıyla uzaklaşıyorlar. Kısırlaştırıldıktan sonra çok sakinleşiyorlar, koku bırakmayı da kesiyorlar. Kısırlaştırma erkek tavşanlar için gerekli bir işlemdir. İşlem sonrası 1 gün içinde iyileşiyorlar zaten, genç yaşta tavşanlar için çok zor bir işlem değil. :)

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Peki siz kısırlaştırma işlemini kaç aylıkken önerirsiniz. Bugün onu severken hırıltı gibi bir ses çıkardı bana açıkçası ilk defa duydum korktumda birazcık 3 aylıkken kızgınlığa girer mi ki

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
8-12 ay arası yaptırabilirsiniz. Tabii kısırlaştırma öncesi kısırlaştırma işlemine uygun olup olmadığı tespit edilmelidir. 5. ay ve sonrasında kızgınlığa girebiliyorlar, üremeye 6. aydan sonra başlarlar. Kızgınlığa girip girmediğini etrafa çiş püskürtmesinden anlayabilirsiniz.

Minik Tavşi

Hayvansever
Kus Dostu
Şuan arada etrafa yapıyor ama galiba o püskürtme değil çişini yapmak için kabına yetisememek sağolsun çok meraklı olduğu için aklına çiş gelmiyor son anda kabına koşarken yolda bırakıyor bazen 😁