Oldukça İlgi Çekici Ve Bir O Kadar Da Sıradışı Hayvanlar

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

kopgenc

Yeni Üye
Bu arkadaşlarımızı siz de tanıyın
227

Moderatör tarafında düzenlendi:

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, 10 hayvan demişsiniz ama 1 tanesi gözükmektedir?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirrasit, ben de silerim hocam sıkıntı yok :) Sorsam destek veriyorum der kendisi.

emirrasit

Hayvansever
Kedi Dostu
10- Venezuela Kaniş Güvesi
228

Hem fino köpeği hemde güveyi anımsatan sıradışı bir hayvan. Venezuela topraklarında keşfedilmiş. Dolayısı ile bu böcek türünün anavatanı Venezuela’dır. Oldukça sevimli bir görünüme sahip. Sizce de öyle değil mi?
9- Pembe Peri Armadillosu
229

Armadillo familyasının en ufak üyelerinden birisi olan Pembe Peri Armadillosu, yalnızca yarım kilo ağırlığa sahip. Köstebekler gibi yaşam sürüyor. Bu hayvanın en sık görüldüğü yer ise Güney Amerika’dır.
8- Sayga
230

Saygaların en ayırt edici özelliği geniş burunlarıdır. Bu hayvanın sadece erkeklerinde boynuz bulunurken dişilerinde bulunmaz. Bu arkadaşımızın yaşadığı yer ise Orta Asya’dır. Ve maalesef ki günümüzde soyu tükenmek üzere olan hayvanlardan sadece bir tanesidir.
6- Tüp Burunlu Meyve Yarasası
231

Sarı burnu sebebi ile Tüp Burunlu Meyve Yarasası adını almıştır. Endonezya’da bulunan Muller Dağları ve etrafında yaşam sürerler. Biraz ürkütücü görünüme sahip olduğunu söyleyebiliriz.
5- Okapi
232

Çoğumuz Okapileri biliyor veya daha önce bir yerlerden duymuşuzdur. Sıradışı görünümü nedeni ile listemizde yer verdik. Okapiler Orta Afrika’da yaşamlarını sürdürürler. Zebrayı andırdığı kadar zürafalara da benzemektedirler. Okapiler 2.5 metre uzunluğa ve 350kg ağırlığa ulaşabilirler.
4-Dikenli Kertenkele
233

Yalnızca Avustralya Kıtasında bulunan dikenli kertenkele görünümü itibari ile ejderleri andırmaktadır. Dikenlerini bir kamuflaj aracı olarak kullanırlar.
3- Kırmızı Dudaklı Yarasa Balığı
234

Görüntüsü oldukça korkutucu olursa olsun bu balık türünün ulaşabileceği en fazla uzunluk 10cmdir. Kırmızı dudakları bulunan bu balık türü Atlas Okyanusunda yaşamlarını sürdürür.
2- Blobfish (Çirkin Balık)
235

Görünümü neredeyse insanı andırmaktadır. Bu balık türü henüz çok yeni keşfedilmiş. Blobfish çok derin sularda yaşadığı için olsa gerek bu kadar geç farkedebilmişiz. Avustralya, Tanzanya ve Yeni Zelanda civarlarında yaşamaktadırlar.
1- Fırfırlı Köpek Balığı
236

Bu arkadaş da yılanlara benzese de köpek Balığı familyasından. Yaklaşık olarak 500metreye kadar uzayabilirler. Avlarını da tıpkı yılanlar gibi sarar ve yakalar. Güney Afrika’nın sıcak sularında yaşamaktadırlar.
Bonus- Kurt Balığı
237

Çok soğuk sularda yaşamlarını sürdüren kurt balığı, görünüm itibari ile korkmamıza yetecek kadar büyüktür. Bu balık türü vücut ısılarını yüksek tutabilmek için doğal bir antifriz üretebilmektedir. Atlas Okyanusunun Soğuk suları bu Balığa ev sahipliği yapar.

Arkadaş başlamış ben bitirim bari :)

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirrasit çok kral bir hareket oldu sayın hocam güzelmiş fotoğraflarda bayağı ilginç geldi :)

emirrasit

Hayvansever
Kedi Dostu
aynen severim böyle ilginç seyleri belgesel kanallarını gezerken denk geldimi cümbür cemaat izliyoruz evde :D

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirrasit, ben seviyorum hayvan belgesellerini ama bazı belgeselcilerin o hayvanların doğal yaşamlarını bozduğunu düşünüyorum. Yemeğini yiyecek, dibine dibine giriyorlar bırakın ağız tadıyla beslensin.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
@emirrasit çok değişik duruyorlar gerçekten nasıl bir yaradılıştır insan gerçekten şaşırıyor, güzel paylaşım olmuş teşekkür ederim.

Gizem

Hayvansever
Kedi Dostu
deniz alasıkargası cidden muhteşem duruyor ben hayran kaldım bu kuşa :love:

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...