Okuldaki Kedimiz İçin Yardım

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

haileybaby

Hayvansever
Kus Dostu
ben 13 yaşındayım,okulumuzda bir kedi yavrulamış bayadır bakıyorduk ona spor odasında kalıyordu.9 Tane yavrusu olmuş 3 tanesi dışında hepsi çok haraketli sürekli geziyorlar tahminen 2 haftalık ya da 2,5 haftalık falandır yürüyolar ayaklanmışlar,ama daha sonra beden hocası odada istememiş çok gezdikleri için o yüzden kazan dairesine almışlar kazan dairesine bakan kişide tehlikeli olduğunu,makinelerden çıkan sesten dolayı korkacaklarını söyledi bende çok üzüldüm..Ben aslında birini almak istiyodum arkadaşımla anneme bahsettim annem çok pislik olur vs. şeyler dedi ama ben sokaktan buldum diyerek eve getirdiğimde dışarı atamayağını biliyorum kıyamaz çünkü bir kez daha yaşandı böyle bir şey :).Hocamıza danıştım izin verdiler Diğer arkadaşımda birlikte sahiplenmeyi düşünüyoruz.Asıl sorum kediyi eve getirdiğimde 3-4 ay kadar aşılarını yaptıramam eminim.Bu süre boyunca kendi imkanlarımla ona yuva yapmayı düşünüyorum ve zaten yıllardır çok istiyorum ona tüm sevgimi verebilirim.3-4 ay boyunca aşılarını yaptıramamam tehlikeli olur mu yardımcı olur musunuz?

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Asi yaptirman için 3 aylik olması lazım en az ama annesinin en az 40 gün emmesi lazim. 40 gün sonra alın emmesini bıraktıktan sonra. Yoksa süt tozları var özel onlarla beslemek zorunda kalırsınız. Yavrucaklara da iyi olmaz.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kum kabı düzenli temizlenir, sağlıklı beslenirse bir şey olmaz. İç parazit riskine karşı dikkatli olmalı çiğ et ve kalitesiz ucuz mamalardan kaçınırsan aşı yaptırıp yaptırmaman sorun yaratmaz. Ortaokulunuzda var mıdır bilmiyorum ancak "okulda hayat var, "her okula bir köpek" projesi gibi projelerde bakılan canlıların sağlığını kontrol etmek için mutlaka görevli bir veteriner okulunuza geliyordur. Bu konuda sorumlu öğretmenden yardım isteyerek veteriner okula geldiğinde kedilere de bakmasını isteyebilirsin. Böylece sahipleneceğin kedinin sağlık durumundan da haberdar olmuş olursun :) İyi şanslar 🐾

haileybaby

Hayvansever
Kus Dostu
Kum kabı düzenli temizlenir, sağlıklı beslenirse bir şey olmaz. İç parazit riskine karşı dikkatli olmalı çiğ et ve kalitesiz ucuz mamalardan kaçınırsan aşı yaptırıp yaptırmaman sorun yaratmaz. Ortaokulunuzda var mıdır bilmiyorum ancak "okulda hayat var, "her okula bir köpek" projesi gibi projelerde bakılan canlıların sağlığını kontrol etmek için mutlaka görevli bir veteriner okulunuza geliyordur. Bu konuda sorumlu öğretmenden yardım isteyerek veteriner okula geldiğinde kedilere de bakmasını isteyebilirsin. Böylece sahipleneceğin kedinin sağlık durumundan da haberdar olmuş olursun :) İyi şanslar 🐾
Okulumzda böyle bir proje yok galiba ama sorarım tabii ki de rehberlik hocamızla görüşeceğim bu konuyu sağolun :)