Öğrenci için Kedi Maması Tavsiye

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar,

2 yaşında kısır kedime içerik olarak temiz, gönlümü rahat tutacak, kızımın sağlına zarar vermeyecek mama markaları arıyorum. Tavsiyeleriniz benim için çok önemli. Öğrenci olduğum için bütçe sıkıntım var bu yüzden sık sık mama değiştirmek zorunda kaldım (malum fiyatlar hızla değişiyor).

+5 kilo mamalar için bütçem 100-200 TL

Şimdiden teşekkürler.

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhabalar, mamalar ile arası çok iyi olan yetkilimizi etiketliyorum, gördüğü zaman mutlaka geri dönüş yapacaktır :) @socrabbit

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Merhaba, size önerebileceğim markalar şunlar:
  1. N&D 5 kg 180 TL
  2. Proplan 3 kg 170 TL
  3. Brit Care 7 kg 230 TL
  4. Profine 10 kg 250 TL
  5. Matisse 10 kg 268 TL
İndirimden faydalanarak alabilecekleriniz:
  1. Royal Canin 4 kg 200 TL
  2. Proplan 3 kg 155 TL
  3. Hills 5kg 205 TL

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Daha önce hangi markaları denemiştiniz?

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
Daha önce hangi markaları denemiştiniz?
öncelikle cevabınız için teşekkür ederim.
royal canin, profine ve hills dışında yazdığınız bütün mamaların normal yetişkinler için olanlarını denedim. hills marka mamayı veteriner zorla satmaya çalıştığı için denemeye hiç yanaşmadım.
kedim kısır, kısırlaştırılmış kediler için olan mamalardan vermeli miyim? kilo problemi henüz yok..

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben size yaptığım bir taktikten bahsedeyim. Aslında bu herkes tarafından yapılan bir şey diye düşünüyorum.

Güvenebileceğiniz bir yer varsa oradan açık mama alabilirsiniz (örneğin 100 gram) bu şekilde deneme yanılma yöntemi ve içeriği zengin olan mamaları (3-4 adet) deneyebilirsiniz? Hangisini daha çok severse kediniz ona yönelebilir.

@socrabbit önerdiği mamalar içeriği zengin mamalar, onlar denenebilir.

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik bir çok mamayı bu şekilde denedim britcare, felicia, bewi cat, whiskas.. sanırım denediklerim arasından en sık ve severek yediği proplan oldu. bir yerde kedi sık sık mama yemek istiyorsa o mamanın doyurucu özelliği yoktur diye okumuştum. doğruluk payı var mı bilmiyorum fakat içime kurt düşürmeye yetti.

@socrabbit bewi cat marka mamanın içeriği hakkında ne düşünüyorsunuz?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Hills'in satış stratejisi veterinerler üzerinden mama pazarlamak. Fiyat aralığında tüketilebilir bir mama olduğundan yazmak istedim :)
Kedinizin yaşı ilerleyip hareketleri azaldığında kısır-diyet mamaya geçmeniz onun için zor olabilir. Şimdiden vermeye başlarsanız büyüdüğünde kısır mama yememe sorunu olmayacaktır.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
@Tevfik bir çok mamayı bu şekilde denedim britcare, felicia, bewi cat, whiskas.. sanırım denediklerim arasından en sık ve severek yediği proplan oldu. bir yerde kedi sık sık mama yemek istiyorsa o mamanın doyurucu özelliği yoktur diye okumuştum. doğruluk payı var mı bilmiyorum fakat içime kurt düşürmeye yetti.

@socrabbit bewi cat marka mamanın içeriği hakkında ne düşünüyorsunuz?
Fiyat kalite oranı çok düşük bir mama. Daha 1 saat önce inceledim ancak verdiğiniz paraya değecek bir mama değil

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@Pelushe, aslından da doğru bir söz olduğunu düşünüyorum. Annemin “kızım” isimli kedisi de pro plana bayılıyor. Kuzu etli alıyorum ve kafasını çıkartmıyor mama kabından. Bu konuyu aslında tartışabiliriz, fikir alışverişi olur.

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
Fiyat kalite oranı çok düşük bir mama. Daha 1 saat önce inceledim ancak verdiğiniz paraya değecek bir mama değil
fiyatlara +100TL yapabilirsem tavsiye edeceğiniz markalar neler acaba? fazlasıyla titiz davranıyorum 100 lira az vereceğim diye böbrek sorunu, alerjisi vs olsun istemem

bu arada kuru mama tarifinizi gördüm ve bayıldım en kısa zamanda deneyeceğim:)

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
@Tevfik kesinlikle.. sevdiği için yiyor zannediyoruz diye besinsiz kalıyor olmasın zavallıcıklar araştırmak lazım

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
fiyatlara +100TL yapabilirsem tavsiye edeceğiniz markalar neler acaba? fazlasıyla titiz davranıyorum 100 lira az vereceğim diye böbrek sorunu, alerjisi vs olsun istemem

bu arada kuru mama tarifinizi gördüm ve bayıldım en kısa zamanda deneyeceğim:)
Tarifi severek tüketirse hazır mama almanız pek gerek olmayacaktır. Harici olaraksa,
  • Natures Protection
  • Bravery
  • Instınct
  • Happy Tail tavsiye edebilirim :)

Pelushe

Hayvansever
Kedi Dostu
@socrabbit yardımınız için çok teşekkür ederim bravery markasını taksitli bir şekilde alacağım büyük bir ihtimalle :unsure: