Ne oldu bu kuşa?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aosmanergen

Hayvansever
Kus Dostu
Merhabalar, son 2 gündür bir garip davranmaya başladı. Şiddetli ısırmalar, ele gelmemeler derken şimdide sabah sabah böyle duruyor. Ne olmuş olabilir arkadaşlar. Bir hastalığı falan olabilir mi sizce?
2.jpeg

1.jpeg

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
Kuş henüz çok küçük gibi duruyor hocam strese girmiş olabilir mi @MbSever ? Çok geçmiş olsun ayrıca, üzüldüm cidden.

aosmanergen

Hayvansever
Kus Dostu
Kuş henüz çok küçük gibi duruyor hocam strese girmiş olabilir mi @MbSever ? Çok geçmiş olsun ayrıca, üzüldüm cidden.
Teşekkür ederim bilmiyorum belkide girmiş olabilir. Dün bit ilacı sıkmak için biraz sıkıştırdık belkide ondan yapıyor. Bilemedim. Yaklaşık 3 aylık

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@aosmanergen, büyük ihtimal dediğim gibi strese girmiştir hocam, diğer türlü çok zor bu şekilde durması. Etiketlediğim hocam muhabbet kuşlarında kendisini bayağı geliştirmiş birisidir o yardımcı olacaktır ama gel gelelim bana soracak olursanız biraz tek başına bırakın derim.

MbSever

Hayvansever
Teşekkür ederim bilmiyorum belkide girmiş olabilir. Dün bit ilacı sıkmak için biraz sıkıştırdık belkide ondan yapıyor. Bilemedim. Yaklaşık 3 aylık
Dışkı fotoğrafı paylaşır mısınız? Birdaha bit ilacı sıkmayın büyük bir ihtimalle bit ilacından kaynaklı zehirlenmiş olabilir.
Merhaba,
benim muhabbet kuşum genellikle böyle durup, gözlerini kapatıp uyuyor. Ben muhabbet kuşları böyle uyuyor sanmıştım.
Genelde evet böyle uyurlar(şekerleme yaparlar) zaten.

MbSever

Hayvansever
Kuşu ne zaman aldınız? Dışkısı normal herhangi bir zamanda cereyanda kaldı mı?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@aosmanergen, aman ona çok dikkat edilmesi gerekiyor, soğuk veya sıcak hava o kadar etkilemeyebilir ama cereyanda kalması kuşu öldürebilir anında. Kapıyı kapatın pencereyi açın, klima var ise pencereyi kapatın sadece kapı açık kalsın yeterli olur ama sakın ikisi birden açık kalmasın.

aosmanergen

Hayvansever
Kus Dostu
@aosmanergen, aman ona çok dikkat edilmesi gerekiyor, soğuk veya sıcak hava o kadar etkilemeyebilir ama cereyanda kalması kuşu öldürebilir anında. Kapıyı kapatın pencereyi açın, klima var ise pencereyi kapatın sadece kapı açık kalsın yeterli olur ama sakın ikisi birden açık kalmasın.
Hocam birde başka forumda birisi tüy sorunu var dedi ne gibi bir sorunu var acaba?

Tevfik

Hayvansever
Kedi Dostu
@aosmanergen, tüy sorunu yok hocam aslında yaz mevsiminden dolayı bu şekilde duruyor. Kuyruğunun eksik olması ileride tamamlanacağı anlamına geliyor. Yarın gündüz kafes dizaynı hakkında bir konu açacağım ayrıca, sizin okumanızı mutlaka tavsiye ederim ve tabii ki uygulamanızı.