Nd mama kedim sürekli kusuyor

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

35Sila35

Hayvansever
Kedi Dostu
Herkese merhaba 6 aylık exotic shorthair kedimize ilk günden beri Nd narlı tavuklu yavru kedi maması kullanıyorduk ama kedim ara ara dönemlerde sürekli kusuyor en başından beri veteriner Nd den çok şikayet olduğunu ve mamayı değişmemizi önermişti ama ben değişmek istemedm gaviscon şurup diyet mama ve vitamin takviyesiyle kısa süre kusması durmuştu sonra yine başladı artık sürekli kusuyor bugün proplan mamaya geçtik kusması kesilecek mi çok merak ediyorum petshopta Nd den çok kusma şikayeti olduğunu söyledi ama herkes Nd en iyi diyor sizce proplan kötümü Nd ye göre çok daha iştahlı yedi

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
ND ıle ılgılı problemler ıcın asagıdakı konuya bakabılırsınız

ND ıcerık degısımı

mamayı ıstahla yemesı ıyı anlamına gelmez, mamada sadece ılgısını ceken bırsey oldugu anlamına gelır. proplan nd nın yanında dusuk kalıte bır mama kalıyor, keske britcare tarzı bır mamaya gecseydınız.

35Sila35

Hayvansever
Kedi Dostu
ND ıle ılgılı problemler ıcın asagıdakı konuya bakabılırsınız

ND ıcerık degısımı

mamayı ıstahla yemesı ıyı anlamına gelmez, mamada sadece ılgısını ceken bırsey oldugu anlamına gelır. proplan nd nın yanında dusuk kalıte bır mama kalıyor, keske britcare tarzı bır mamaya gecseydınız.
Söylediğiniz markayı ve mamayı hiç duymadım şimdi baktım fiyat olarakta baya uygun içerik proplandan daha iyi diyorsunuz yani

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Evet 1-2 tık daha iyi.

N&D genel olarak ıcerık olarak 2sinden de iyi ancak kediniz sıkıntı yaşadıgı için proplana göre iyi olan bir örnek verdim.

Proplan yuksek fıyatlı bildiğim kadarıyla üstelik.

Bu arada ben fitmin kitten kullandım, pek bilinen bir marka değil ancak içerik olarak cogu markadan daha iyi. bulabılırsenız 10 kılosu 450 tl civarı var piyasada (umarım kalmıstır) , n&d'den de daha ıyı bır mama.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Proplan çok kötü bir mama, N&D önceden çok kaliteli bir mamayken içerik değişimi sonrası tercih edilebilecek son mamalar arasında yer almaya başladı. Artık kimseye gönül rahatlığıyla N&D tavsiye edemiyoruz.
Brit Care, Fitmin, Profine, Acana gibi markalar Proplan ve N&D'ye kıyasla çok daha kaliteli markalardır.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Proplan çok kötü bir mama, N&D önceden çok kaliteli bir mamayken içerik değişimi sonrası tercih edilebilecek son mamalar arasında yer almaya başladı. Artık kimseye gönül rahatlığıyla N&D tavsiye edemiyoruz.
Brit Care, Fitmin, Profine, Acana gibi markalar Proplan ve N&D'ye kıyasla çok daha kaliteli markalardır.

sen proplanı hıc sevmıyorsun :D kötü bir mama değil, iyi bir mama da değil. normal bir mama.

Ha fiyatına denk dıger mamalarla kıyaslarsak evet kötü bir mama :D

35Sila35

Hayvansever
Kedi Dostu
Bu kadar kötü bir mamaysa veterinerimiz neden tavsiye etti acaba🤦🏼‍♀️
Evet 1-2 tık daha iyi.

N&D genel olarak ıcerık olarak 2sinden de iyi ancak kediniz sıkıntı yaşadıgı için proplana göre iyi olan bir örnek verdim.

Proplan yuksek fıyatlı bildiğim kadarıyla üstelik.

Bu arada ben fitmin kitten kullandım, pek bilinen bir marka değil ancak içerik olarak cogu markadan daha iyi. bulabılırsenız 10 kılosu 450 tl civarı var piyasada (umarım kalmıstır) , n&d'den de daha ıyı bır mama.
Teşekkür ederim bilgiler için proplan kullanıcaz şimdilik kusması geçerse 3 kiloluk aldık elimizde nd varken sonrası için dediğinz markaları araştırıp tekrar bir karar veririm

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
aşamalı geçiş yapın yoksa kusar ya da ishal olur

1 ve 2. gün %25 yeni %75 eski mama
3 ve 4 gün %50 %50
5 ve 6 gün %75 yeni %25 eski
7. gün tamamen yeni mama

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Proplan çoğu veteriner kliniğiyle anlaşma yapıyor, bu sebeple tavsiye etmiş olabilir.
@Arndiol o fiyata normal mama olmaz, olmamalı. :)

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Proplan çoğu veteriner kliniğiyle anlaşma yapıyor, bu sebeple tavsiye etmiş olabilir.
@Arndiol o fiyata normal mama olmaz, olmamalı. :)

fiyatına göre kötü ona sözum yok :D royal canin de öyle.

%40 daha ucuz olmalılar iceriğe bakarsak

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Olabilir; hangi markaya geçiş yaptınz?