Nd mama hakkında?

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

nazenin

Hayvansever
Kedi Dostu
5. Ayına yeni girmiş olan bir kedi nd mamanin yetişkinler için olan mamalarından yer mi? İçerik aynı sadece boyut farkı var diye okumuştum. Şu an mantar sorunumuz var sizce neli mama tercih etmeliyim? Uzun tüylü kediler için neli mamalar daha iyidir? Tahıllı mi tahilsiz mi almalı? Bilgisi olan bilgilendirirse çok teşekkür ederim, bugün sipariş edeceğim

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Vitaminler ve mineraller farklı, gelişme aşamasında bir kediye uygun biçimde hazırlanıyor. Yetişkinlerin ise enerjisine ve büyümesinin durmasından kaynaklı biraz da basit mamalar hazırlanıyor. Yani yavru kediye yetişkin maması verirsen hem ebatları büyük oldugundan sevmeyebilir hemde gelişimin olumsuz etkiler. Sindirim problemleri de yapacaktır büyük ihtimal.

Mantar kısmını bilmediğim için birşey diyemeyeceğim, ND 'yi severim geçen gün 10 paket numune yolladılar bana sagolsunlar. Ancak f/p olarak fitmin kullanıyorum.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Tavuklu mamalardan kaçınmanızı öneririm. Alerjisini tetiklerse mantarın çözüme kavuşması çok zaman alır. Balıklı mamalar en az alerji yapan çeşitlerdendir. Aynı zamanda mümkünse tahılsız mama tercih etmelisiniz. Tahıllı mamalar da aynı şekilde alerjiye sebep olabiliyor. N&D alacaksanız içeriğinde tuz olmamasına dikkat etmenizi öneririm. Fiyat aralığı verirseniz başka markalar da önerebilirim. :)

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Vitaminler ve mineraller farklı, gelişme aşamasında bir kediye uygun biçimde hazırlanıyor. Yetişkinlerin ise enerjisine ve büyümesinin durmasından kaynaklı biraz da basit mamalar hazırlanıyor. Yani yavru kediye yetişkin maması verirsen hem ebatları büyük oldugundan sevmeyebilir hemde gelişimin olumsuz etkiler. Sindirim problemleri de yapacaktır büyük ihtimal.

Mantar kısmını bilmediğim için birşey diyemeyeceğim, ND 'yi severim geçen gün 10 paket numune yolladılar bana sagolsunlar. Ancak f/p olarak fitmin kullanıyorum.
Şanslıymışsınız, ben numune istedikten aylar sonra 4 paket mama alabilmiştim ancak. :D

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Şanslıymışsınız, ben numune istedikten aylar sonra 4 paket mama alabilmiştim ancak. :D
Valla bende şaşırdım, bu ara tüm markalar yolluyor bana. 3 haftada falan geldi.
Ama Kedime veremedim tabi hepsi yetişkin geldi ;) sokaktaki evlatlarım bayram ediyor bu ara :D

IMG-20201105-WA0001.jpeg