Nd Kitten Kedi Mamaları

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

aselhan

Hayvansever
Kus Dostu
Merhaba arkadaşlar, görseldeki yeşil pakete tavuklu narlı tahılsız kitten mama diyor ve birçok sitede de bu paket indirimde, ama farmina'nın sitesinde kitten mama sadece iki çeşitte mevcut "kırmızı paketteki prime serisinden tavuklu narlı" ile "lacivert paketteki ocean serisi morina balıklı mama". Yani Farminanin sitesinde yeşil paket sadece adult az tahıllı seride mevcut yavruda yok. Peki bu yeşil paket ne oluyor, 10kg'lukları çok da uygun üstelik orjinalliklerine çok güvendiğim satıcılarda. Güvenip alamadım bu yüzden, acaba eskiden mi var artık üretilmiyor da bayiliklerin elinde kalan mamalar mı bunlar? Bilen varsa çok memnun olurum, şimdiden teşekkürler.

Ekli dosyalar

• 2_org_zoom.jpg
    2_org_zoom.jpg
    148 KB · Görüntüleme: 7

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Farklılık gösterebiliyor. Yurtdışı sitesinden kontrol etmenizde fayda var.
Bu arada mobilim diye kopyalayamadim ancak actigim konular içinde nd yurtdışı maillesmem mevcut, içerik değişikliği vs Çok şikayet var.
Bu nedenle sadece ocean serisini öneriyorum

aselhan

Hayvansever
Kus Dostu
Çok teşekkürler @Arndiol 🙏
UK ve USA sitelerine baktım böyle bir mama yok, ve her zaman alışveriş yaptığım satıcı bunu satıyor, üzüldüm, umarım mantıklı bir açıklaması vardır.

Son düzenleme:

Jump

Hayvansever
Kedi Dostu
Biz de nd kitten kullanıyorduk. Son zamanlarda ishal yapmaya başladı. Kısırlaştırdıktan sonra da nd bal kabaklı kısır mamasıyı kullanmaya başladık ishali daha da arttı. Şimdi royal canin veteriner serisi kısır mamasına geçiş sürecindeyiz. Veterinerimiz marka konusunda bir baskı uygulamadı. Farminanın vetlife serisi (nd üreticisi) de vardı. Onun da içeriğine bakınca içinin royal caninle çok benzer olduğunu gördüm. Tahıl bu kadar önemsizse neden farmina veteriner serisi mamalarında mısır, buğday, pirinç ve pancar posası gibi ürünleri tedavi amaçlı mamalarında kullanıyor? Ben tercihimi royal caninden yana kullandım.

aselhan

Hayvansever
Kus Dostu
Biz de insanlar olarak kendimize tedavi amaçlı kullandığımız şeyleri bütün bir ömür ana besin maddesi yapmıyoruz ama, misal hastalanınca içilen bazı bitkisel çaylar, uzun süreli kullanımda ya da yüksek dozda karaciğer toksisitesinden nakillik olana kadar yolu var. Kedilerin ana diyetinde hayvansal protein ve yağ var, karbonhidratın kilo aldırmaktan başka bir getirisi olduğunu düşünmüyorum, tabi bunu sağlıklı kediler için diyorum klinik mamalar kedinin hastalığına göre veteriner tavsiyesiyle dönemsel ya da ömür boyu kullanılmalı (örneğin virbac, en güveniliri) Ama Royal Canin gibi şeffaflıktan uzak bir mamayla kedimi asla ömür boyu beslemem. Size de hangi marka verirseniz verin tek bir markaya bağlı kalmamanızı güvenilir markalar arasında dönüşümlü gitmenizi tavsiye ederim. Herkesin patili arkadaşına sağlıklı ömürler.

fistikveannesi

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kedime de yaş maması oldukça iyi içeriğe sahip görünüyor diye ND yaş mama aldım. Her çeşidi aldım ki hangisini severse ondan devam edecektim. Fakat kedim hiçbirini tüketmedi. Kokusuna bile dayanamıyor. Purina Friskies aldım ama sizce kötü mü? Kullanmaya devam etmeli miyim bu yaş mamayı? ( p.s. 15 günde 1 kere veriyorum )

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Yaş mama min. 10 günde bir verilen bir besin olmalı, bu nedenle değiştirerek vermenize gerek yok. Friskies mamayı sevmıyorum ben kötü oldugunu düşünüorum.

Felicia nın yaş mamalarına bakın, gördüğüm en güzel içeriğe sahip yaş mamalardan.

aselhan

Hayvansever
Kus Dostu
Friskies gibi market ürünlerini kedilere vermemeliyiz, içerikleri çok çok kötü ve ilerde ciddi sorunlara neden oluyorlar. Yaş mama çok önemli bir kaynak kedilerimiz için, yeterli su almalarında çok işe yarıyor haftada iki kere vermek gerek, bir konserveyi ikiye bölerek verip-kalanını buzdolabında saklarsınız-haftanın 4 günü yaş mama yemesini sağlarsınız hatta birkaç kaşık da ılık su ekleyin ezdirin taneleri daha çok su alsın kedi, güzel yaş mamalarsa şunlar olabilir; Schesir, Animonda Carny, Gimcat, Nutri Feline, Felicia Konserveler, uygun fiyatlı olsun derseniz Vet's Plus, Naturon, Chef's Choice yeni serisi -içerikte yüksek miktarda et olabiliyor içeriği okuyarak seçin eski serisi pek iyi değil-, Prochoice Yaş mamalar