N&D vs Proplan

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Şuan N&D'nin kuzu ve yaban mersinli kısırlaştırılmış mamasını kullanıyoruz fakat N&D'nin son zamanlarda içerik değişiminden falan biraz şüpheye düştüm aslında severek yiyor bayadırda kullanıyoruz ama biraz da bütçeyi zorladığından sadece marka algısından dolayı almak istemiyorum. Sizce bu mamadan devam etmeli miyim ? Yoksa Proplan'ın somonlu kısırlaştırılmış mamasına mı geçmeliyim ? İkisi arasında ortalama 30-40 TL fark var. Fitmin alacaktım fakat hiçbir yerde bulamadım.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de bu konuda kafayı yemek üzereyim. Nd bir daha almayı düşünmüyorum. Proplan bizimkinin midesine dokundu. Şu an 2 aylık acana var ama tavuk alerjisi olabilirmiş. Orijen alayım dedim 1.8kg 245lira. Ne yapacağız bilmiyorum.

Aycl64

Hayvansever
Kedi Dostu
Veterinerimizin de önerisiyle Proplan tercih etmiştik. Sonra öğrenci bursumuzu çok zorlayınca properformance dönüş yaptık. :)

Proplan'ı daha bir beğenmiştik biz. 🤣

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Ben de bu konuda kafayı yemek üzereyim. Nd bir daha almayı düşünmüyorum. Proplan bizimkinin midesine dokundu. Şu an 2 aylık acana var ama tavuk alerjisi olabilirmiş. Orijen alayım dedim 1.8kg 245lira. Ne yapacağız bilmiyorum.
Ya bir de bana sorun ya. Acana N&D ile hemen hemen aynı fiyat fakat tavuklu olduğundan almıyorum. Proplan beğenir mi veya midesine iyi gelir mi bilmiyorum diğer tarafta aylardır kullandığım marka ve yeni mamasına geçtim onu da çok sevdi ama firma bende şüphe oluşturdu içerik olayından. Sanırım N&D alıcam. Fitmin bulamıyorum bulsam alıcam da.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Fitmin bulana kadar Brit Care kullanmanızı tavsiye ederim. Ne N&D ne de Proplan almaya değecek mamalar değil artık, çoğu kedi N&D'yi tüketmemeye başlamışken risk almayın derim.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bence onlarda içerik değiştiriyor. Ya da fiyat artışı yapacaklar. Acana kısır mama çıkardı ama tavuk, hindi, balık karışık. Sadanlardan bir numune isteyim bakiim 😊

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
N&D'den proplana geçmek düşüş olur hayvan için.
N&D yi artık yorumlayamıyorum, ben önermiyorum kendilerini.

Brit Care içerik olarak güzeldir , bende arayış içindeyim haftaya kedilerimi kısırlaştıracagım.

Fitmin'e sordum bakalım neden tedarik edilmiyor.

1-2 yerde var ancak bi yerde 570 tl bi yerde 660 tl.

Gereksiz pahalı

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Acaba kısırlaştırılmış mamalar kedilerimiz için faydalı mı ? Yağ oranı %11 diyor ama normal mamada %20 diyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Kısırlaştırıldıkları için daha az yağ tüketmeleri gerekiyor. Yetişkin kedi maması tüketmeleri obeziteye yol açabilir.