N&D içerik mi değiştirdi.

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Cansulk

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, 2 yıldır düzenli olarak n&d kullanıyoruz, bebeklikten tavuklu kitten serisini, 1 yasından sonra da kısır balkabak& bıldırcın serisini kullanıyoruz. yaklasık 2 aydır farkettigim bir durum var. bıldırcın serisinin, kuru mamasının boyutu daha buyuk ve rengi açık,kokusu az. yaş mamasının rengi açık kıvamı daha sıvı ve ton balık ağırlıklı kokuyor. eskiden aldıklarımla aralarında bariz farklılıklar var. farklı farklı satıs sitelerinden ve petshoplardan en az 5-6 adet bıldırcınlı yas mama aldım ve kedim hiçbirini yemedi. önceden severek yerdi ve onların kokusu kıvamı rengi daha koyu ve yogundu.mamaların içeriğinde oynama olduğunu düşünüyorum bu konuda bilgisi olan var mı?
Merhaba 2 kedim var 2side nerdeyse 2 3 haftadır severek yedikleri Nd mamaya burun kıvırıyorlar kokusuna değişti gelen mamaların anlam verebilmiş değilim. Ama iştahsızlık yada şımarıklık değil kuzumun yaptığı eminim mama dışındaki herşeyi yiyor ama mamadan 3 4 tane yiyip bırakıyor. Mamayı değiştirmek gerektiğini düşünüyorum. Aynı durumda olan arkadaş ve mı acaba başka yada bi önerisi olan ?

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Bir sürü insan ND için aynı şeyi diyor bu aralar.

N&D'ye mail attım bu konuyu sormak için. cevap gelirse haber edeceğim

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
Bizimki nd nin kuzu etli kısır mamasina bayıldı. Bütün firmalar içerik değiştirmiş sanırım.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Türkiye distribitör ü ile konuştum, ithal ettikleri için içerik değişimi hakkında bilgileri olmadıklarını belirtti.
Açıkçası sattığı mal hakkında bilgileri olmaması beni hayal kırıklığına uğrattı.

Farmina'nın yurtdışı merkezine ulaştım, onlar bilgi vereceklermiş.

Zeytin&Biber

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, 2 yıldır düzenli olarak n&d kullanıyoruz, bebeklikten tavuklu kitten serisini, 1 yasından sonra da kısır balkabak& bıldırcın serisini kullanıyoruz. yaklasık 2 aydır farkettigim bir durum var. bıldırcın serisinin, kuru mamasının boyutu daha buyuk ve rengi açık,kokusu az. yaş mamasının rengi açık kıvamı daha sıvı ve ton balık ağırlıklı kokuyor. eskiden aldıklarımla aralarında bariz farklılıklar var. farklı farklı satıs sitelerinden ve petshoplardan en az 5-6 adet bıldırcınlı yas mama aldım ve kedim hiçbirini yemedi. önceden severek yerdi ve onların kokusu kıvamı rengi daha koyu ve yogundu.mamaların içeriğinde oynama olduğunu düşünüyorum bu konuda bilgisi olan var mı?
Merhaba, aynı sorun bende de var maalesef. Önceden ND tavuklu/narlı düşük tahıllı yiyordu kedilerim severek. Sonrasında ND kuzulu/yabanmersinli düşük tahıllı aldım ve onu da gayet güzel yediler. Mamamız bitince yine tavuklu/narlı düşük tahıllı kısır kedi maması ve denemek için ND Ocean ringa tahılsız aldım. Allahımm🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️🤦‍♀️ asssla yemiyorlar. Bir kedim sadece koklayıp diğeri de 3-5 parça alıp gitti.. Mamanın görünümü daha kuru, ince kesim ve kırçıllı gibi. Değişiklik var.

Yavaş geçiş olsun diye gittim ertesi gün hemen son yediğimiz ND kuzulu/yabanmersinli düşük tahıllı aldım.. Fakat o da ne! yine değişik bir mama formu; kuru ve ince.. benim kızlar yine yemiyor..

ND bu iki mamada (kuzulu/yabanmersinli ve tavuklu/narlı) kesinlikle bir değişikliğe gitmiş.. Ocean serisini daha önce almadığım için karşılaştıramıyorum. Denemek için almıştım, maalesef onu da yemiyorlar.

Mama önerileriniz varsa, paylaşırsanız memnun olurum. Umarım içerik de düzelir ya da kızlar yemeğe alışır. ama şimdilik umudum yok

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Yakın zamanda N&D'nin kuzulu yaban mersinli kısırlaştırılmış mamasını aldım, şekil olarak tavuklu ve narlı ile aynı kokusunda biraz değişiklik var sadece. Kedim gayet iyi yiyor kusma vs. problem yok. Acaba benim aldığım son üretim mi ? Bundan sonra ki alacağım kuru ve ince olur mu bilemiyorum.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, zaten yeni çıktı o mama. Muhtemelen 2. Ya da 3. Parti seninki. Ben acana ve orijenden sasmayacagim artık.

Zeytin&Biber

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, attigim gorselde yukaridan asagiya ilk mama tanesi yeni aldigim ND tavuklu/narli, daha kuru bi yapida ve ince bir formda.. ikinci tane eski mamamiz daha tombikce ve yagli.. ucuncu mama ise kuzu/yabanmersini, o da benzer sekilde daha kuru. Kizlarim 1 yasinda ve kisirlar. Ortadakini istahla yerken diger ikisini maalesef yemiyorlar. Bilmiyorum cok mu detay ya da evhamli yaklasiyorum ama bir sıkıntı oldugu asikar bizim tarafta 😫 umarim guzel icerikli, kizlarimin severek yedigi bu fiyat bandinda bir mama bulabilirim.

Ekli dosyalar

• image.jpg
    image.jpg
    3.1 MB · Görüntüleme: 41

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba, attigim gorselde yukaridan asagiya ilk mama tanesi yeni aldigim ND tavuklu/narli, daha kuru bi yapida ve ince bir formda.. ikinci tane eski mamamiz daha tombikce ve yagli.. ucuncu mama ise kuzu/yabanmersini, o da benzer sekilde daha kuru. Kizlarim 1 yasinda ve kisirlar. Ortadakini istahla yerken diger ikisini maalesef yemiyorlar. Bilmiyorum cok mu detay ya da evhamli yaklasiyorum ama bir sıkıntı oldugu asikar bizim tarafta 😫 umarim guzel icerikli, kizlarimin severek yedigi bu fiyat bandinda bir mama bulabilirim.
Şu koyu renk olanlar benim mamayla aynı. Kuzulu olan.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
hepiniz seri noları paylaşırsanız n&d'ye güzel bir dönüş yaparım.

özellikle yukardaki renk farkını göstereceğim.

birkaç gün beklettim maili biraz daha fazla örnek olsun diye.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, acana kisir kedi maması çıkarmış sonunda. Şu an için tek çeşit var, tavuk ve hindili ama zamanla balıklı ve etlisini de çıkaracağını düşünüyorum.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
N&D'ye 3 batch number ve 1 karşılaştırmalı foto yolladım.

Bakalım ne diyecekler.