N&D 'Den Içerik Değişimi Hakkında Önemli Bilgi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Onur

Hayvansever
Kedi Dostu
Sİkayetler geliyor ancak kimse talep edilen bilgileri paylaşmamış bu nedenle netleştiremiyoruz.

Firma da zaten "bizde birşey olmaz sizin kedinizde problem olabilir" moduna girdi.

Feedback leri gayet güzel olsa da birşey gizlediklerini düşünüyorm.
İthal olan her mama markası maalesef ki aynı. Yine de minik yavrucaklara her zaman aynı mamayı vermemeli 3-4 ayda bir her içerikten faydalanabilmesi ve sağlığı adına profesyonel mamalar arasında geçiş şağlanmalı.

3 Kedim için şu anda Royal Canin Kitten kullanıyorum N&D'den geçiş yaptık 10 KG bitince ProPlan yolu görünüyor sanırım.. :rolleyes: Çoğu Vet. Hekimler Hill's (kedilerim asla sevmiyor) öneriyor ama yine de tek marka bir mamaya bağlanmakta kedinin yaşlılığında problem yaratabiliyor.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

Cok sikayet olmasına rağmen çözüm için pek kimse barkod numarası paylaşmadı.

Firma ile konusmamın final durumu asagıdaki gibi. Karsılaştırmalı mama fotoğraflarını ve barkod noları inceleyip dönüş yapacaklar.

Thank you for the photos.

Our team will conduct a detailed review of the problem in question and as soon as we have more information on this matter I will let You know.

If you need further assistance, you may contact us.

Best regards,

Olivera Glavaški, Quality manager.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

Cok sikayet olmasına rağmen çözüm için pek kimse barkod numarası paylaşmadı.

Firma ile konusmamın final durumu asagıdaki gibi. Karsılaştırmalı mama fotoğraflarını ve barkod noları inceleyip dönüş yapacaklar.
Ben mamayı saklama kabına boşaltıp kabını atıyorum çöpe yoksa yollardım. Zaten her türlü mama değişicem son günlerde çok fazla dedikodu çıktı.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam tekrardan

Firmadan son feedback geldi.

Özet geçmek gerekir ise mamaların belli bir torelans aralıgında üretildiği ve doğal olduğu için renk ve şekilde bu tür farklılıklar olabileceğini ancak formülde hiçbir şekilde değişiklik yapmadıklarını belirtiyorlar.

Ancak konudaki ilk mesajlarımda firmadan başka birisi kullanılan yağda değişiklik oldugunu kabul etmişti.

Firma kendi içerisinde çelişiyor bence.

Bu kadar konuşma ve çabaya rağmen n&d hiçbir şekilde kedilerin artık yediği mamaları neden yemediğini açıklayamıyor.

Geri dönüşlerde aktif ve başarılı olmasına rağmen çelişkili bilgilendirmelerden dolayı n&d mamasını artık önermeme kararı aldım.

First I would like to thank you for the feedback from the field, believe me it means to us to improve the process itself and achieve customer satisfaction.

I apologize for the inconvenience caused by the situation.

Our team has performed a detailed review of samples and production parameters, as well as previous productions, after which I can offer you the following answer.
As for these two types of products that you have complained about, as you know, all our croquettes are created by the extrusion process, within which their shape, thickness and size are formed. Because of this, there are defined ranges for each type of croquet, which must be met in order for the product to be placed on the market. There is a possibility that the previously delivered batch of products had a thickness at the upper limit of the range, but since the values in question are a few millimeters, any change is very visible. I assure you that this is an aesthetic issue, and that we have recently redefined the ranges more strictly, in order to achieve a more uniform product.

We checked with the formulaist and the formula of these products has not changed. Color variation is always possible as a consequence of using natural ingredients. We believe that the use of natural raw materials without the addition of artificial colors is our advantage, because we strive for a certain level of quality that cannot be maintained by adding artificial ingredients.

I apologize once again for the inconvenience. As you know, production is a living process, but we as a team work with you to constantly improve and achieve customer satisfaction.

If I can help you, I am at your disposal.

Best regards,
Olivera Glavaški, Quality manager.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Selam tekrardan

Firmadan son feedback geldi.

Özet geçmek gerekir ise mamaların belli bir torelans aralıgında üretildiği ve doğal olduğu için renk ve şekilde bu tür farklılıklar olabileceğini ancak formülde hiçbir şekilde değişiklik yapmadıklarını belirtiyorlar.

Ancak konudaki ilk mesajlarımda firmadan başka birisi kullanılan yağda değişiklik oldugunu kabul etmişti.

Firma kendi içerisinde çelişiyor bence.

Bu kadar konuşma ve çabaya rağmen n&d hiçbir şekilde kedilerin artık yediği mamaları neden yemediğini açıklayamıyor.

Geri dönüşlerde aktif ve başarılı olmasına rağmen çelişkili bilgilendirmelerden dolayı n&d mamasını artık önermeme kararı aldım.
Royal Canin öneriyor musunuz ?