N&D 'Den Içerik Değişimi Hakkında Önemli Bilgi

Instagram'dan @hayvanlarnet'i takip et!

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Merhaba

Forumda Son dönemlerde N&D mamaların içeriklerinin değişmiş olabileceğine dair sorular vardı.
Farmina'nın yurtdışı bölümü ile irtibat kurdum ve anladıgım kadarıyla kullanılan yağlarda değişime gitmişler ancak formülün aynı olduğunu belirtiyorlar.

Maili aşağı bırakıyorum, kedinizin önceden yiyip şimdi yemediği ürün tipini ve ambalaj üzerindeki seri / parti numarasını benimle paylaşırsanız karşı tarafa bunu iletebilirim, belki telafi ederler.

Dear,

We are always happy to receive feedback from permanent customer. As a team of professionals, but also pet lovers, we aim to deliver best possible service and maintain high level of satisfaction.
That being said, I apologize for any inconvenience that You might have experienced. As You know, Farmina Pet Foods is proud for using top quality ingredients in our food. For that reason, all of the ingredients are natural without added artificial additives and enhancers, such as color. This is the reason why between production batches some variation in color and smell are to be expected. Every product that is sent to the market has passed detailed control process.
As we always aim to improve ourselves and deliver even higher lever of quality in the last couple of months we have adjusted our production process in order to improve fat application, which might have slightly affected the appearance of croquettes.

Formulas as such haven’t changed, but You can send us the name and batch number of concrete product that You have had an issue with, and we will be happy to perform a detailed check of our control samples.
Once again thank You for Your feedback, and I hope that I was of help.
For any further questions I’m at Your disposal

Best regards,

PhD sc chem Olivera Glavaški, Quality manager.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Aklımdaki soru işaretini kaldırdığın için teşekkür ederim.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Sİkayetler geliyor ancak kimse talep edilen bilgileri paylaşmamış bu nedenle netleştiremiyoruz.

Firma da zaten "bizde birşey olmaz sizin kedinizde problem olabilir" moduna girdi.

Feedback leri gayet güzel olsa da birşey gizlediklerini düşünüyorm.

Dear Ekin,

Thanks for reporting us this issue.

First of all we want to clarify that the causes attributable to the refusal of food can often be traced back to the animal itself, rather to the food so, in any case, we advise you to investigate the health of the animal.

In any case, we kindly ask you to provide to us a pic with Batch number, production date, expiry date and a pics of the kibbles.

We'll keep our interal control/investigations and we'll provide to you all our support.

Best Regards

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Sİkayetler geliyor ancak kimse talep edilen bilgileri paylaşmamış bu nedenle netleştiremiyoruz.

Firma da zaten "bizde birşey olmaz sizin kedinizde problem olabilir" moduna girdi.

Feedback leri gayet güzel olsa da birşey gizlediklerini düşünüyorm.
N&D'ye alternatif olarak ne önerebilirsiniz ? Kedim N&D'yi çok seviyor 3 aydırda N&D alıyorum sizce devam etmeli miyim ?

ydnydn

Hayvansever
Kedi Dostu
Güncel bir N&D deneyimi paylaşmak istiyorum. Bu tahılsız yaban domuzlu kedi maması için geçerli: Taneler büyümüş, buna karşın yeme ihtiyacı arttı, dışkı durumu sıklaştı ve kokusu da arttı. Daha önce daha az tüketim, minimum dışkı, daha az koku oluyordu. Yaban domuzluyu bitirince tekrar bir kuzulu deneyeceğiz.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
Konuda da belirttiğim gibi seri numarasını paylaşırsanız karşı tarafa iletebilirim

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
Benim kullandığım N&D mamasını 3 aydır kullanıyor aynı mamanın kısırlaştırılmış versiyonuna geçtim dışkısı biraz biçimsiz olmaya başlamıştı son 2 gündür düzelme var o neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama 3 aydır herhangi bir problem olmadan yiyor.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Güncel bir N&D deneyimi paylaşmak istiyorum. Bu tahılsız yaban domuzlu kedi maması için geçerli: Taneler büyümüş, buna karşın yeme ihtiyacı arttı, dışkı durumu sıklaştı ve kokusu da arttı. Daha önce daha az tüketim, minimum dışkı, daha az koku oluyordu. Yaban domuzluyu bitirince tekrar bir kuzulu deneyeceğiz.
Sık dışkılama, aşırı kötü koku genellikle mamanın içeriğinde sindirilemeyen besinler olmasından kaynaklıdır. Yani bir kedi tükettiği besini ne kadar sindirirse o kadar az dışkılar.

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Benim kullandığım N&D mamasını 3 aydır kullanıyor aynı mamanın kısırlaştırılmış versiyonuna geçtim dışkısı biraz biçimsiz olmaya başlamıştı son 2 gündür düzelme var o neyden kaynaklanıyor bilmiyorum ama 3 aydır herhangi bir problem olmadan yiyor.
Mama geçişi yapmış mıydınız?

Gülce

Hayvansever
Kemirgen Dostu
Mamaya hızlı geçiş yapmışsanız bu sebeple ilk zamanlar dışkıda yumuşama olmuş olabilir. Mama değişiminin başında alerjiden veya değişimden kaynaklı ishal olabiliyorlar.

Sinemelawen

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, nd i bırakma kararı aldık. Kuzu etlisini aşırı fazla yediği için iskillenmistik ama bu hafta 3 4 defa kustu. Acana ve orijenden vazgeçmemeye karar verdik. Sizin de aklınızda olsun. İçerik değişimi yüzünden sanırım mamada bir şeyler olmuş.

Arndiol

Hayvansever
Kedi Dostu
@Sinemelawen eğer seri no iletirsen mamalar için firma benden bilgi bekliyor iletebilirim. merak ettim ne diyecekler.

yunuscelik

Hayvansever
Kedi Dostu
@yunuscelik, nd i bırakma kararı aldık. Kuzu etlisini aşırı fazla yediği için iskillenmistik ama bu hafta 3 4 defa kustu. Acana ve orijenden vazgeçmemeye karar verdik. Sizin de aklınızda olsun. İçerik değişimi yüzünden sanırım mamada bir şeyler olmuş.
Mama her kediye yaramıyor maalesef. Fitmin'ide deneyeceğim bittiğinde. Acana biraz pahalı kalıyor.